Skully AR-1 - high-tech dla motocyklistów.

Kask naszpikowany elektroniką, którą zarządza system android.

Nie dawno pisaliśmy o innych cyfrowym kasku - guardian, który startował na kickstarterze, a świat obiegł już kolejny projekt zaawansowanego technologicznie kasku.

Skully AR1 to nowoczesny kask, wyposażony w HUD, kamerę z tyłu kasku i parę innych gadżetów. Całością ma zarządzać system android. Będziemy mogli poczuć się jak w samochodzie - wykorzystać interaktywną nawigację, odebrać telefon oraz odbierać obraz z tego co się dzieje za nami. Zobaczcie sami:

Sama funkcja kamery zamiast wstecznego lusterka, nie jest jakąś super rewelacją. Natomiast pomysł gps już bardziej do nas przemawia. Na pewno pojawią się głosy że taki obraz będzie rozpraszał. Na początku na pewno. Ale człowiek szybko się przyzwyczaja. Czy lusterka w aucie was rozpraszają? Tutaj zapewne będzie podobnie, kwestia przyzwyczajenia.

Kask budzi duże zainteresowanie wśród motocyklistów. Aż 100.000 ludzi aplikowało aby zostać testerami produktu. Sam projekt zdobył aż 830.000 dolarów wsparcia w ciągu niecałych 2 dni w serwisie finansowania społecznego. Wstępna cena kasku została ustalona na 1300 $. Cena końca zapewne będzie się różnia, ale jesteśmy ciekawi efektu.