10 Najważniejszych momentów wg Motobandy - podsumowanie sezonu 2017

Tak, wiemy – znowu zaspaliśmy. Wspomnienia o roku 2017 wyparowały z głowy wraz z porannym bólem głowy. A jednak w minionym sezonie wydarzyło się tak wiele ciekawych rzeczy, że chcemy się nimi z Wami podzielić. Oto najważniejsze momenty z życia motobandy w roku 2017.

10. Wyjazd na testy do Malagi

W marcu na zaproszenie Triumph Polska motobanda uczestniczyła w testach najnowszych modeli tego brytyjskiego producenta. Costa del Sol, Marbella, wyjazd do Rondy i temperatura 20 C, podczas gdy w Polsce panowała szara i smutna końcówka zimy. Doborowe towarzystwo, świetne maszyny, piękne widoki - nie chcieliśmy wracać. Puenta całego wyjazdu: Fuck the plastic – ride classic!

9. Yamaha XSR 900 Abarth

Pozostajemy w temacie retro. W kwietniu podziwialiśmy ten motocykl na targach Motor Show w Poznaniu i nie przyszło nam do głowy, że będzie okazja nagrać o nim odcinek. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu jego nakładu. Yamaha XSR 900 Abarth wypuszczona została w limitowanym nakładzie 695 sztuk. Zdaniem motobandy – Yamaha XSR 900 Abarth to najładniejsza premiera Yamahy na rok 2017. Zobaczcie sami...

8. Indyjski gigant - Bajaj

Indie to obecnie największy rynek motocyklowy na świecie. Wielu producentów motocykli właśnie na subkontynencie indyjskim lokuje swoje fabryki. Bajaj wkracza na polski rynek za sprawą Rometa. Czy nowa marka podbije rynek średniej pojemności maszyn w naszym kraju? Zobaczymy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to rozmach indyjskiego producenta zobaczymy na własne oczy, a to za sprawą organizowanego przez Romet wyjazdu prasowego do Indii.


7. Harley-Davidson Track Day

Miniony rok upłynął na naszym portalu w dużym stopniu pod znakiem Harley-Davidsona. Zasłużona marka przeszła w zeszłym roku małą rewolucję i wypuściła maszyny, które wprost proszą się o jazdę. We wrześniu była okazja się o tym przekonać podczas Harley-Davidson Track Day na torze w Słomczynie - pierwsza tego typu impreza w tej części Europy. Nietypowa mieszanka, której wynikiem były zdarte podnóżki i świetna zabawa!

Zobacz inne tegoroczne materiały z H-D w roli głównej:

6. Yamaha YZF-R6

Chyba najbardziej oczekiwany przez nas motocykl zeszłego roku. Yamaha YZF-R6 to prawdopodobnie ostatnia z rodu supersportów. Pierwszy raz w nagrywaniu motocykla towarzyszył nam Radek z Apex Clan. Efekt? Mieszanka czystego uwielbienia z bezkompromisową jazdą i dosadnym poczuciem humoru. A przy okazji udało się zebrać w jednym miejscu wszystkie generacje kultowej R6!


5. Sklep Motobanda.pl

Na początku sezonu otwarty został nowy rozdział w historii portalu - powstał sklep internetowy z odzieżą motocyklową i naszymi gadżetami. Coś co było jednym z celów funkcjonowania portalu i nad czym prace trwały od dłuższego czasu. Pamiętaj - wybierając sklep motobandy wspierasz nasz projekt i pomagasz nam tworzyć coraz lepsze video!


4. Sesja Motobanda & Apex Clan

Wyziębiona hala, dwa motocykle, dwie świetne dziewczyny i my. W grudniu mieliśmy okazję sprawdzić się w roli twórców wyjątkowej sesji motocyklowej. Lekko nie było, ale spodziewajcie się kolejnych prób. Mało oryginalne? To znajdźcie inne video w którym dziewczyny przybierają zmysłowe pozy, podczas gdy w tle trwają rozważania na temat brudnych pleców.

3. Holowanie samochodu - FiberFix

Najbardziej szalona akcja sezonu. Co można zrobić mając do dyspozycji motocykl, samochód, taśmę 100x mocniejszą od standardowej i nieco pasa? Postanowiliśmy w oryginalny sposób sprawdzić wytrzymałość FiberFix - nowego produktu na polskim rynku. Czy motocykl jest w stanie pociągnąć Fiata Stilo? Ile katowania jest w stanie znieść nieszczęsna Yamaha YZF 750? I czy uda się zerwać zwykłą, sebrną taśmę?


2. Przyjaciele

Zeszły rok dał kilka okazji do przybliżenia Wam osób przewijających się przez motobandę. Poza znanym już Radkiem (aka "Kudłaty") pojawili się również Oskar, Michał, Petit, Wiśnia i inni bez których nasze odcinki nie byłyby takie same.


1. Rodzina

Bo czy można zakończyć inaczej? Poznajcie Karolinę, córkę Daniel i Barbary. Córeczka prowadzącego przyszła na świat 1 lipca 2017. Życzymy zdrowia!Raz jeszcze dziękujemy, że towarzyszyliście nam w minionym roku. Mamy nadzieję, że ten będzie jeszcze bardziej udany!