Suzuki Bandit 600 Sprawdzamy Legendę Olejaka.

Bandit 600S Suzuki GSF 600, mały Bandit czy legendarny olejak to idealny wybór na pierwszy większy motocykl. Pod tymi wszystkimi określeniami kryje się motocykl Suzuki, który przeszedł do legendy dzięki swojemu wytrzymałemu silnikowi.

Legendarny olejak

Bandziora napędza silnik, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Motor o pojemności 599 cm3 chłodzony powietrzem i olejem. Duże przebiegi rzędu 60 000 czy 80 000 kilometrów nie robią na nim większego wrażenia, jeśli zadbamy o sprzęt odpowiednio. Silnik to sprawdzona i bardzo prosta konstrukcja. Dzięki czemu bez strachu będziemy mogli pobawić się w mechanika i dużo prac serwisowych możemy zrobić samemu. Warto wspomnieć o nagrzewaniu się olejaka. W upalne dni nie ukrywajmy, będzie ciepło, a z kolei jeśli trzymamy motocykl na dworze w niskiej temperaturze, musimy dać silnikowi 5-10 min na rozgrzanie.

Heble

Tylny hamulec to raczej spowalniacz aniżeli faktyczny hamulec. Przedni działa dużo lepiej, ale nadal hamulce to nie jest mocna strona bandziora. Są i działają, ale mogłyby działać lepiej, motocykl do najlżejszych nie należy i w trudnych warunkach wyhamowanie może być trudne. Zwłaszcza że nie znajdziemy tutaj systemu wspomagającego ABS.

Wygląd klasyka

Bandzior idealnie wpisywał się w trendy motocykla sportowo-turystycznego ale niestety 15 lat temu. Wygląd jest prosty i klasyczny dla niektórych osób może już nawet trochę przestarzały.

Użytkowy i komfortowy

Banditem jeździ się po prostu przyjemnie, za jego sterami niestraszne nam będą długie trasy. Kanapa jest miękka i wygodna a pozycja wyprostowana co odciąży nasze plecy. Miejsce pasażera też jest odpowiednio, dużo więc nie będzie problemu, aby zabrać kogoś na przejażdżkę. Koszty paliwa i eksploatacji również nie uszczuplą naszego portfela w dużym stopniu. Motocykl pali w okolicach 5 - 6 litrów a przez swoją prostotę unikniemy dodatkowych kosztów związanych z naprawami. Motocykl jest duży i dosyć ciężki co jest plusem w dalszych wycieczkach.


O Bandicie można przeczytać dużo opinii w sieci, lecz większość użytkowników chwali Bandita. Nad małymi wadami takimi jak nagrzewanie góruje jego bezawaryjność i prostota. Jak na dzisiejsze czasy osiągi są przeciętne i nie zachwycają, ale jak ktoś na pierwszym miejscu stawia komfort podróży i pewność to Bandit jest dla niego.