Honda szykuje coś wielkiego? N.S.C. - Neo Sport Cafè.

Honda zapowiedziała premierę intrygującego motocykla na targach EIMCA 2017. Video ujawnia bardzo mało szczegółów, ale nazwa projektu mówi w zasadzie wszystko: Neo Sport Cafè, czyli kolejny przedstawiciel modnej nostalgii za klasyką. 

W teaserze pojawia się hasło o rzemiośle i japońskiej sztuce. Premiera już za miesiąc - 6 listopada na targach EICMA 2017 w Mediolanie. Jest na co czekać?

Chętnie zobaczylibyśmy ten projekt jako Fireblade'a przerobionego na motocykl w klasycznym stylu. Zgodnie z zapowiedzią przywrócenia "czystego ducha cafe racera" motocykl mógłby być groźną konkurencją dla hitu sprzedażowego BMW - serii R nineT. Drobną namiastką tego, jak mógłby wyglądać motocykl jest render oparty na Honda CB1000R:

Honda CB1000R - propozycja wyglądu. Do stylu "cafè racer" brakuje kilku stylowych dodatków. 


Honda w zeszłym roku pokazała już dwa motocykle celujące w gusta fanów klasyki. Chodzi oczywiście o Honda CB1100 - wdzięczną maszynę, którą chętnie zobaczylibyśmy w bardziej sportowej wersji, a także o Honda Rebel. I właśnie z tym drugim motocyklem wiązałbym projekt Neo Sport Cafè. W przeszłości Honda pokazywała również koncept Honda CB4

Stylowy i tani motocykl Hondy na kategorię A2? Czy właśnie to kryje się pod nazwą N.S.C.?


Która opcja bardziej do Was przemawia? A może Honda szykuje wielką ofensywę z nowoczesnymi klasykami w kilku pojemnościach. Bo jak widać, trend sprzed roku nadal trzyma się mocno - Szał Retro.