Honda CB1100 - czy zawita na dłużej?

Honda odpowiedziała na najnowsze trendy i modę na stylistykę retro. Czy motocykl zaprezentowany w ostatni weekend jako Honda CB 1100 Concept II podejmie rywalizację w świecie klasyków?

W ostatni weekend na targach motocyklowych w Osace Honda zaprezentowała dwa motocykle opisywane jako koncepcyjne. Pierwszy motocykl to intrygująca 300'tka utrzymana w stylistyce cafe racera. Zaś drugi z nich bazuje na klasycznej Hondzie CB 1100: posiada silnik chłodzony powietrzem o pojemności 1100 cm³.

Poza silnikiem koncept posiada duży zbiornik paliwa wykończony aluminium, zawieszenie SHOWA, hamulce Brembo i opony Pirelli również w stylu retro. Z współczesnych motocykli zaczerpnięte zostały min. reflektory LED, lekkie 17 calowe felgi, czy kilka elementów z włókna węglowego.

Pojawienie się projektu CB1100 u Hondy można odczytywać jako reakcję na niedawne europejskie premiery: BMW R NineT, czy Triumpha Thruxtona.

Czy Honda CB1100 w tym kształcie trafi do masowej produkcji? Warto zauważyć, że w zeszłych latach Honda pokazywała już przyciągający sporo zainteresowania koncept CB 1100 I w pięknej wyścigowej stylistyce sprzed lat. Pojawienie się modelu w produkcji byłoby szansą na popularyzację Hondy CB 1100, której odświeżona wersja miała premierę w 2009 roku, ale jest faktycznie niedostępna poza Japonią.