Aprilia RS 125 wraca! Mały Tuono od przyszłego roku!

Tak prezentuje się Aprilia Tuono 125

Informacja, która zapewne sprawi nieco zamętu w głowach popędliwej, dorastającej młodzieży ; )  RS 125 wraca i ma towarzystwo. Do małego sportowca dołącza wersja naked. Oba motocykle dostaną silnik czterosuwowy.

25 lat z RS

Skąd całe zamieszanie? Z okazji 25. rocznicy ukazania się modelu Aprilia RS 125 (którego następcą w 4T jest RS4) Aprilia zdecydowała się nazwać swój model na rok 2017 właśnie RS 125. Logiczne, prawda? : P  Pięć lat po wprowadzeniu swojego małego sportowca - RS4 125 - pojawi się jego nowa wersja. A żeby było ciekawiej to dostanie rodzeństwo w postaci małego nakeda Tuono 125.

Nazwanie modelu na rok 2017 nazwą kultowego poprzednika to posunięcie ewidentnie nastawione na reakcję mniej zorientowanych nabywców.

Mały naked od Aprilii był już kiedyś na rynku. Mowa tu o Aprilia Tuono 125 (2003-2005), nagiej wersji kultowej i do dziś wielbionej Aprilii RS 125. Jeśli zdarzało się komuś upalać RS'kę na wiejskiej drodze to dobrze wie, o co w tym wszystkim chodzi.

Drżyjcie japończyki?

Współczesne modele RS to już jednak inna historia. Nowy Tuono 125 jest napędzany tym samym silnikiem co RS4. Oznacza to moc na poziomie 15 KM. W Tuono, podobnie jak w RS4 znajdzie się quick shifter - rozwiązanie, które nadal jest nowinką w świecie małych pojemności. Pokazuje to, jak poważnie Aprilia podchodzi do swoich małych sportowych motocykli. Z wyglądu 125'tka nawiązuje do 10 razy większego brata -  Tuono V4 1100.

Nowe modele spełniają normy Euro4 i posiadają ABS jako standard. Zmianie uległa rama. Odpowiedni przekrój pozwolił na redukcję masy i skrócenie całej ramy. Nadało to Aprilii jeszcze więcej zwinności i sportowego zacięcia. Nowinką jest możliwość podłączenia smartfona za pomocą akcesoriów AMP ECU. Pozwala to na wyświetlanie informacji o motocyklu i jeździe bezpośrednio na ekranie telefonu.