Yamaha Tracer 700 na seryjnym wydechu - jak brzmi?

Yamaha Tracer 700 to świetny motocykl do jazdy każdego dnia. Fajnie nim dojechać do pracy, na spotkanie, na wycieczkę za miasto. Przygoda z tym motocyklem to czysta przyjemność! Pełną recenzję motocykla znajdziesz tutaj: Yamaha Tracer 700

Ale to exhaust, więc skupmy się na brzmieniu. Choć tłumik w nowych Yamahach nie jest tak szpecący, jak u wielu innych producentów (patrz: Suzuki GSX-R 1000) to jego brzmienie pozostawia pewien niedosyt. Co więcej wystarczy się schylić albo zobaczyć jak ten motocykl daje na koło, by zrozumieć gdzie podziały się wszystkie bebechy związane z normami emisji spalin. Rzeczywistość znowu rozczarowuje.

Z daleka widok jest piękny. Z bliska gorzej...

Wymiana tłumika jest pewnym rozwiązaniem. Dostajemy lekki skok mocy i momentu obrotowego, mniejszą masę, lepszy wygląd i brzmienie. To wszystko okupione sporą sumą pieniędzy zostawioną w salonie. Z drugiej strony Tracer zdecydowanie nie jest motocyklem, który potrzebuje donośnego i wypasionego tłumika. Zwłaszcza, że oferowany do tego motocykla Akrapovič oznacza wydatek 5060 zł. Jest to równowartość 1/7 motocykla. Czy warto?Posłuchaj innych exhaustów:

Zdj.: Maciej "Petit" Włodarczak