Kawasaki Ninja będzie miała nowy wygląd? Oto jedna z propozycji.

Japoński magazyn motocyklowy Young Machine podgrzewa atmosferę wieszcząc zaostrzoną rywalizację japońskich producentów na małe sporty. Pismo znane jest z publikacji renderów nadchodzących modeli. W ostatnim numerze pokazano możliwe oblicze nowej Kawasaki Ninja 250 / 300.

Za inspirację do tej artystycznej wizji posłużyły większe modele Kawasaki, głównie do Ninja 650. Efekt? Wściekła przednia owiewka, ostre lampy i limonkowa zieleń. O samym motocyklu wiadomo niewiele. Ninja 250 to model przeznaczony na rynek azjatycki. Na Zachodzie motocykl był w sprzedaży jako 300'setka.

Tak naprawdę wojna w klasie małych sportów trwa już kilka lat ; )

Pojemność silnika małej Ninja może się jednak zmienić. Przemawia za tym wiadomość z USA, gdzie ekipa filmowa nagrywała film promocyjny nowego motocykla. Jak byk widać na niej nazwę "Ninja 400".

Kawasaki Ninja to konkurencja dla Yamahy YZF-R3, KTM RC 390, czy Suzuki GSX-R 250, oraz niedostępnej u nas Honda CBR 250RR. Producencie motocykli starają się zagospodarować w swoich ofertach lukę w sportowych motocyklach. Klasa 600 wraz z wejściem nowych norm EURO 4 stała się niekonkurencyjna i nieopłacalna. Małe sporty dodatkowo świetnie odpowiadają na zapotrzebowanie konsumentów z państw rozwijających się - głównie Azji Płd.-Wsch. i Indii.

Premiera motocykla przewidywana jest na koniec roku 2017.