Honda CBR 250RR - mały ścigacz z dobrym marketingiem

Niektórzy z nas są ciągle pogrążeni w depresji po zapowiedzi dyskontynuacji modelu CBR 600RR. Ale mamy coś na pocieszenie. Honda CBR 250RR jest coraz bliżej, tak wygląda jej oficjalny teaser.

Z video nie wynika zbyt wiele. Pochodzi ono od indonezyjskiego importera Hondy. Co najważniejsze potwierdza się status "RR" nowego modelu. Łatwo dostrzec również wiele odniesień do konceptu Hondy "Light Weight Super Sport". LWSS pokazany został w zeszłym roku w Tokio i wzbudził sporo emocji. Całość składa się na intrygującą, agresywną stylistykę. Na takie motocykle chce się patrzeć!

Nie ma już mowy o rekordowych osiągach. Honda skupiła się na lepszych podzespołach

CBR 250RR stylistycznie i pod względem osiągów zapowiada się jako combo modeli 250R i 300R. Czy jest coś więcej? Honda chce zaoferować wyższą jakość - tarcze hamulcowe w stylu petal, ABS, odwrócony widelec z przodu. Nie ma jednak szans, żeby nowy model dorównał legendarnej 250RR z lat '80 i '90. Zdaje się, że w tym momencie chodzi o to, żeby zaproponować odbiorcom lepszy design niż Yamaha YZF-R3 czy KTM RC 390. I to się zapewne uda.

Motocykl miałby pojawić się w Azji w październiku. Nie wiadomo tylko czy w salonach, czy na pokazach branżowych. Zła wiadomość - nie ma informacji o dystrybucji motocykla na rynku europejskim. Fani motocykli Hondy o małych pojemnościach mogą się poczuć zawiedzeni. My się czujemy.