Kawasaki H2 GT jednak powstaje? Nowa plotka!

Young Machine pokazuje Kawasaki H2 GT

"Young Machine" to znany japoński magazyn o motocyklach. Znany jest głównie z publikacji renderów motocykli znanych marek, o których powstawaniu nie wiedzieli nawet ich producenci. W każdym razie wiele rewelacji YM należy traktować z dużym dystansem.

A skoro mowa o dużych dystansach, to co byście powiedzieli na Kawasaki H2 w wersji GT? O tym absurdalnym pomyśle już raz pisaliśmy. Tym razem na okładkę Young Machine wylądowało zgrabne zdjęcie z rzekomą Kawasaki H2 GT. Wersja Grand Tourer miałaby być twórczym rozwinięciem motocykla, który stał się legendą jeszcze przed swoją premierą (zobacz Kawasaki Ninja H2 w naszym katalogu). Ale czy w ogóle kiedykolwiek powstanie?

Turbodoładowany turystyk to przejaw fanaberii. Po co, skoro istnieje taki zielony potwór jak ZX-14R?

Zdjęcie na okładce to oczywiście fotomontaż złożony ze zdjęcia jadącej H2, do której doklejono pasażerkę i kilka elementów w przedniej części motocykla - chociażby lampy. Dodatkowo zmieniono odcień lakieru na ciemnoniebieski. Wygląda efektownie, ale ile ma wspólnego z rzeczywistością? Póki co Kawasaki milczy na temat podobnego projektu. Być może plotki i domysły biorą swoje źródło z prac nad nowym modelem Z1000SX?

Inne pomysły japońskich dziennikarzy dotyczyły min. nadchodzącej wielkimi krokami nowej Hayabusy, czy sportowych motocykli Hondy: CBR 250RR i 1000RR