Dobre wieści: Nie będzie podwyżek za przeglądy, ale....


Wszyscy posiadacze pojazdów mechanicznych (niezależenie czy to jednoślad czy samochód) w napięciu oczekiwali na oficjalnie informacje z ministerstwa na temat podwyżek na obowiązkowe przeglądy techniczne pojazdów. 

Nie będzie wzrostu cen! 

Planowany wzrost cen za obowiązkowe badania techniczne pojazdów o ponad 50% nie zostanie zrealizowany w tym roku. Ceny pozostają niezmienione, o ile właściciel pojawi się na przeglądzie w wyznaczonym czasie. 

Kara dla spóźnialskich 

Jednak, jeżeli przyjedziemy na przegląd spóźnieni o ponad 30 dni - wówczas będziemy musieli zapłacić za przegląd pojazdu dwa razy więcej. 

Na szczęście nie wejdzie w życie także pomysł, o specjalnych badaniach technicznych dla spóźnialskich. Przypomnijmy, wcześniej planowana, aby osoby które nie wykonały badania technicznego pojazdu w terminie 30 dni od wygaśnięcia ważności poprzedniego badania - miały zgłosić się do jednej z 16 stacji kontroli współpracujących z Transportowym Dozorem Technicznym . Taki zabieg mocno by dał w kość wszystkim, którzy zapomnieli o badaniu na czas. Na szczęście, nawet spóźnione badanie można wykonać na każdej stacji diagnostycznej, jednak zapłacimy za nie więcej. 

Źródło: moto.pl

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności