Suzuki Bandit będzie lepszy? Nowa generacja nadchodzi!

Jeśli zaliczacie się do zagorzałych fanów Suzuki Bandit (tak jak jeden z naszych redaktorów : ) to zapewne zainteresuje was ta informacja. Przedstawiamy rysunki patentowe Suzuki dotyczące ich legendarnego modelu. Jak będzie wyglądać nowa generacja dużego Bandyty?

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że nic się nie zmieniło. Szkice nie odbiegają znacząco od poprzednich modeli, ale są dwie istotne zmiany. Zmiany, które mogą uczynić z Bandita naprawdę ciekawy motocykl. Po pierwsze: przednie zawieszenie. Wreszcie doczekaliśmy się modernizacji. Ze szkicu wynika, że mamy tu albo zawieszenie typu OUT, albo widelec upside-down. Zmiana warta odnotowania w stosunku do konwencjonalnego widelca teleskopowego w Suzuki Bandit, z którym mieliśmy do czynienia przez lata.

Czy lepszy Bandit 1250 zrekompensuje pustkę po 650? Chyba jednak nie...

Widok z przodu ujawnia drugą, kluczową zmianę w Bandicie - są nią owiewki boczne. Owiewki zostały rozbudowane niemal w każdym możliwym kierunku. Powód, dla którego Suzuki zdecydowało się na przeprojektowanie przodu został wytłumaczony na kolejnym rysunku patentowym. Chodzi o zapewnienie maksymalnego komfortu kierowcy i poprawę aerodynamiki. Tym samym Bandit w wersji S może spokojnie ubiegać się o miano motocykla turystycznego.

Co na to fani Banditów? Czy zmiany i poprawki w 1250 będą w stanie zrekompensować żal po zrezygnowaniu z produkcji Bandita 650 (więcej o modelach uśmierconych przez normę EURO4)? Póki co brak informacji na temat ukazania się nowego motocykla, ale będziemy śledzić temat!