Nowa Kawasaki GPZ900R? Ninja lat '90 pojawi się w 2019 roku?

Young Machine - japoński magazyn znany ze swoich renderów motocykli pokazał jak może wyglądać nowa GPZ. Póki co to tylko fantazja twórców, ale jeśli inspiracje nie są bezpodstawne to można się od Kawasaki spodziewać konkurenta dla Suzuki Katana.  

Japończycy z Young Machine znani są z fantazjowania. Patrząc na tę wizualizację GPZ900R Ninja nie sposób uniknąć porównania do Suzuki GSX-S 1000 Katana. Pokazana w minionym roku nowa Katana ma tylu samo miłośników, co przeciwników. Fani doceniają bezpośrednie nawiązania do wyglądu klasyka Suzuki z lat '80 i '90. Przeciwnicy traktują Katanę jako wybryk projektantów, którzy uwierzyli, że do łask wróciły trendy z dekady analogowej. Czy tak samo będzie w przypadku GPZ?Tak jak Suzuki Katana to ubrany w owiewki GSX-S1000F, tak GPZ 900R byłaby za pewne odzianą w plastik Kawasaki Z900. Oznacza to czterocylindrowy silnik o mocy około 124 KM. Oryginalna Kawasaki GPZ 900 osiągała 115 KM, więc można przyjąć, że nawet pod względem mocy nowa wersja byłaby bliska pierwowzorowi.

Obecnie Kawasaki GPZ900 coraz częściej traktowana jest jako youngtimer - bywa też wykorzystywana jako baza do customizacji. Skąd się wziął wyjątkowy status tego motocykla? Duża w tym zasługa popkultury i sławnego motocykla, który pojawia się w filmie "Top Gun" z Tomem Cruisem w roli głównej. Czy warto czekać na powrót tego motocykla?