Motul Onirika 2853 - metalowy brutal z sercem!

Motor Bike Expo 2016 w Weronie doczekało się kilku interesujących maszyn. Wśród nich warto wspomnieć o Motul Onirika 2853. Koncept oparty jest na motocyklu od MV Agusty - Brutale 800. Francuski producent smarów i olejów zlecił budowę motocykla projektantowi Luca Pozzato prowadzącemu Officine GPDesign.

Nazwa "Onirika 2853" brzmi enigmatycznie. Odnosi się ona do snu, czy raczej "onirycznej wizji" tego, jak marka Motul będzie wyglądała 1000 lat po założeniu firmy - czyli całe milenium po 1853 roku. Założenie, trzeba przyznać, dość karkołomne.

Od Brutale 800 przyjęto trzycylindrowy silnik, ramę, oraz wahacz. Seria Brutale to, wbrew nazwie, motocykle których linia, kształty i kanapa aż się proszą, żeby się do nich przytulić (przynajmniej my tak mamy!). Na przekór temu wrażeniu Pozatto zamienił stylowego roadstera w twardego i zimnego zawodnika ze stali.

MV Agusta Brutale jest sam w sobie pociągającym motocyklem, a dzięki Onirice już wiemy jakby wyglądał z logiem Motula na baku ; )

Zamiast kanapy mamy tutaj siedzenie z metalu, a szprychowe koła zastąpiono tarczowymi. Cała faktura motocykla stała się bardziej ziarnista. Okrągły przedni reflektor Brutale został rozdzielony na dwie lampy. Elementami wyrywającymi nas z monotonii są czarno-białe grafiki na baku i zadupku przedstawiające części i wnętrze silnika, oraz czerwone logo Motula - jakby nie było to właśnie ten element jest uzasadnieniem powstania całego motocykla.

Motocykl zostanie zlicytowany w tym roku, a dochód przekazany zostanie na rzecz fundacji Motul Corazón - organizacji non-profit, która pomaga upośledzonym dzieciom.