Kawasaki Z900RS - styl retro jeszcze w modzie?

Kawasaki wprowadzi do oferty motocykl w stylu retro. Kawasaki Z900SR zadebiutuje pod koniec października. Czy dołączy do grona hitów sprzedażowych innych producentów: Ducati Scramblera, BMW RnineT, lub Yamahy XSR?

Szczęśliwi czasu nie liczą

Z900RS (RS - Retro Style) powstaje na bazie Kawasaki Z900 - nakeda, który zadebiutował w zeszłym roku. Futurystyczne owiewki zastąpiono jednak klasycznymi kształtami: okrągłą lampą, okrągłymi zegarami, okrągłymi lusterkami. O motocyklu w stylu retro od Kawasaki mowa była już w zeszłym roku. Krótki film promocyjny nie pokazuje zbyt wiele poza typowymi dla tej estetyki motywami brodatych facetów, amerykańskiej prowincji i lekkiej, rockowej ballady.


Motocykl będzie miał swoją premierę 25 października na Tokyo Motor Show.

Nawiązując do tekstu sprzed roku o szaleństwie na styl retro warto odnotować jeszcze jeden szczegół - w reklamówce pojawia się więcej kobiet niż mężczyzn. Do płci pięknej skierowany jest przekaz marketingowy: ładny, klasyczny motocykl dla Ciebie. Niby drobiazg, ale ile widzieliście reklamówek motocykli sportowych w których pojawia się kobieta jako kierowca, jako podmiot a nie przedmiot?
No właśnie.

Dobre Pomarańczowe!

Kolor lakieru to kolejne nawiązanie do klasyki od Kawasaki. Z900RS wyglądać będzie zapewne jak bliźniak Kawasaki Zephyr 750. Motocykl był produkowany w latach 1992-1998 i już wtedy był swojego rodzaju hołdem dla klasycznych motocykli. Idąc tym tokiem Kawasaki Z900RS jest hołdem dla hołdu klasycznych motocykli ; )

Kawasaki Zephyr - hołd dla Kawasaki Z1.

Przez ostatnie kilka lat nowoczesna klasyka (modern classic) jest jednym z najsilniejszych (i najbardziej opłacalnych) trendów w branży. Świadczy o tym sukces Ducati i ich linii Scrambler, liczne warianty BMW z serii R nineT, seria Sport Heritage Yamahy itd. Kawasaki postanowiło też spróbować swoich sił. Czy się uda?


Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu!