Aprilia RSV4 R FW-GP - tak wygląda włoskie 250-koni mechanicznych!

Dwa lata temu Aprilia wystartowała z serią FW (Factory-Works). Literami FW oznaczone są profesjonalne wersje Aprili RSV4 RR, przeznaczone dla prywatnych klientów. Nie po raz pierwszy otrzymujemy zapewnienia o motocyklu najbliższym tym, które startują w MotoGP. Czy to tylko chwyt reklamowy?

Szwadron kawalerii w jednym motocyklu

Nie tym razem. Co prawda Aprilia w MotoGP wielkich triumfów nie odnosi (Bautista zakończył sezon 2016 na 12 miejscu, Bradl na 16) to jednak fantazji Włochom odmówić nie można. Ludzie z Noale postanowili zaoferować klientom moc 250 KM (!) w najbardziej zaawansowanym technicznie motocyklu. Aprilia RSV4 R FW-GP przeznaczona jest dla ludzi, którzy legitymują się zasobnym portfelem i umiejętnościami, których poziom zbliża ich do zawodników, niż zwykłych pasjonatów motocykli.

Dla niektórych może to być zaskakujące, ale to właśnie niepozorna Aprilia oferuje najbardziej zaawansowany technicznie motocykl sportowy

Bazą dla wszystkich FW jest Aprilia RSV4 RR. Modyfikacji uległ silnik, podzespoły zostały dobrane z najwyższej półki. Pneumatyczne zawory, wsparcie techniczne i personalne po zakupie, fabrycznie gwarantowane 250 koni mechanicznych. Silnik V4 w układzie 65 generuje moc, która wyrzuca w kosmos!

Nasz klient, nasz pan!

Aprilia RSV4 R FW-GP to maszyna ekskluzywna, w pewnym stopniu tworzona pod konkretnego konsumenta. Klient decydujący się na zakup spotyka się z inżynierem, z którym omawia detale konstrukcji maszyny. Dodatkowo nowy właściciel może odbyć wprowadzenie na torze, na którym zapoznaje się z elektroniką i możliwościami zmiany ustawień motocykla. Wstęp do paddocku Aprilii podczas najbliższego MotoGP to kolejny miły dodatek.


Superstock, SBK i GP

Aprilia ma zamiłowanie do dodawania wersji specjalnych do wersji specjalnych. Dlatego samych "Factory-Works" na rok 2017 kryją się w sumie cztery motocykle różniące się wyposażeniem. Najbardziej wypasiona wersja to oczywiście Aprilia RSV4 R-FW GP. Kolejne to wersje SSTK1, SSTK2 i SBK. Różnią się one mocą, ale każda tak czy siak przekracza 200 KM.

Podsumowując: dla niektórych może to być zaskoczenie, ale to właśnie Aprilia produkuje dziś najbardziej zaawansowane technicznie motocykle., Niepozorna Aprilia to najbardziej wgniatający w ziemię motocykl. Ile kosztuje? Oficjalna cena nie została jeszcze ujawniona. W ogóle - czy to ważne... ; )

Aprilia Racing w pełnym składzie. Aprilia RSV4 R FW-GP pozwala faktycznie do nich dołączyć ; )