Zbuduj swojego Harley'a z Lego!

DOSKONAŁA WIADOMOŚĆ DLA MOTOCYKLISTÓW - LEGO WPROWADZA NA RYNEK NOWY MODEL LEGO® CREATOR EXPERT: MOTOCYKL HARLEY-DAVIDSON® FAT BOY.

Ta dopracowana w najmniejszym szczególe interpretacja legendarnego motocykla z Milwaukee, opracowana przez LEGO we współpracy z firmą Harley-Davidson, oddaje piękno rzeczywistego motocykla, a jego wykończenie, powierzchnie i elementy designu odwzorowują pełnowymiarowy motocykl Fat Boy firmy Harley-Davidson. Model ten, składający się z 1023 klocków, posiada pełne koła, zbiornik paliwa w kształcie łzy, wbudowany prędkościomierz oraz wydech z dwoma tłumikami.

Wykończony model ma 20 cm wysokości, 18 cm szerokości i długość 33 cm oraz kilka ruchomych elementów do zabawy. Obrócenie tylnego koła powoduje uruchomienie silnika Milwaukee-Eight® z ruchomymi tłokami i podwójnym wydechem. Możliwe jest też obrócenie manetki gazu, naciśnięcie dźwigni hamulca i dźwigni sprzęgła, a także opuszczenie podnóżka w celu zaparkowania. Model ten, pomalowany w autentyczne ciemno czerwone i czarne barwy, z logo Harley-Davidson® po każdej stronie zgodnie ze schematem barw Wicked Red modelu motocykla Fat Boy z 2019 r., jest doskonałą dekoracją dla każdego domu, biura lub jakiegokolwiek innego miejsca.

- Stworzenie modelu motocykla Harley-Davidson z klocków było niezwykle interesującym zadaniem - stwierdził Mike Psiaki, Główny Projektant w Grupie LEGO - Model ten odzwierciedla legendarny design, zaawansowaną technologię oraz wszelkie szczegóły tego kultowego motocykla, zapewniając niesamowite wrażenia przy jego składaniu i będąc wyjątkowym elementem kolekcji dla entuzjastów motocykli Harley-Davidson oraz fanów LEGO, niezależnie od wieku. - Współpraca z Grupą LEGO - marką stawiającą na kreatywność i ekspresję - była dla nas wyjątkowo pozytywnym doświadczeniem - stwierdziła Heather Malenshek, Chief Marketing Officer w firmie Harley-Davidson - Chcemy, aby nasi klienci nie tylko byli zainspirowani efektem końcowym, ale także aby czerpali radość z procesu budowania. - Autentyczność designu Harley-Davidson jest wynikiem ciężkiej pracy przy opracowaniu wszystkich detali - stwierdził Brad Richards, Wiceprezes ds. Stylistyki i Designu w firmie Harley-Davidson - Przyglądamy się każdej nakrętce w motocyklu, wszystkim wykończeniom i wszystkim, nawet najdrobniejszym detalom. Praca przy tym projekcie z zespołem firmy LEGO umożliwiła nam pracę na tym samym poziomie szczegółowości przy wspólnym produkcie oraz celebrowanie marki, która stymulowała wyobraźnię i kreatywność wielu z pracowników firmy Harley-Davidson, w tym moją, już od najmłodszych lat.

Informacja prasowa