Yamaha VMAX pręży muskuły - GALERIA

Z okazji 60. rocznicy powstania firmy Yamaha wypuszcza kolejne modele w klasycznym malowaniu speedblock. Tym razem padło na VMAX. Jak się prezentuje?

Speedblock - żółty kolor, białe krawędzie i czarne prostokąciki imitujące wzór ogniw łańcucha - klasyczne malowanie wyścigowych motocykli Yamahy z lat 70'. Rocznica firmy to dobra okazja na wzbogacenie gamy kolorystycznej modeli o stylistykę retro. VMAX swoim stylem mocno trzyma się lat 80'  i nawiązuje do oryginalnego motocykla z tego okresu. Model na 2016 rok zyskał głęboki, czarny kolor wzbogacony pomalowanymi na żółto detalami na baku i zadupku. Niby nie wiele, ale motocykl od razu zyskuje unikatowego wyglądu.

Co poza stylem oferuje ta maszyna? Przede wszystkim potężny silnik V4 o pojemności 1679 cm. Silnik generuje imponującą moc 200 KM i pozwala cieszyć się szybko dostępnym maksymalnym momentem obrotowym 167Nm / 6500 rpm! Cena motocykla to 79 900 zł. Muscle bike pełną gębą!

O serca miłośników mocnych crusierów VMAX powalczy z nowym modelem Ducati XDiavel. W rocznicowej szacie ukazały się już crossy z serii YZ, super-sportowe motocykle YZF-R1 i R6, Yamaha MT-09 w wersji Flat, oraz klasyczny XRS900.