Yamaha MWT-9 motocykl na trzech kołach!

Yamaha, rzędowy, trzy-cylindrowy silnik o pojemności 849 cm³ - z czymś się kojarzy? Oczywiście z szaloną MT-09. Ale na trzech kołach?!

Dotychczas trójkołowce nie znajdowały się w kręgu zainteresowania dużych marek motocyklowych. Sporadyczne romanse z tą klasą pojazdów kończyły się na modelach koncepcyjnych, funkcjonowały jako ciekawostki. Tym razem na targach w Tokio każdy japoński producent (poza Suzuki : ) pokazuje trójkołowca. Z nich wszystkich Yamaha wydaje się najbliższa wprowadzeniu swojego modelu do seryjnej produkcji. Rok 2016 może okazać się przełomowy dla rynku Leaning Multi-Wheel (LMW).

115KM i zrywność potwora - szykuje się przełom wśród LMW?

Yamaha jest pionierem na rynku LMW. Jako pierwsza wprowadziła miejski pojazd Tricity (jako trójkołowy skuter), teraz szykuje się na mocne uderzenie i wypuszczenie MWT-9. MTW-9 wyewoluowało z koncepcyjnego modelu 01GEN. Dziś z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć, że będzie to Yamaha MT-09 na trzech kołach. Silnik generuje 115 KM, jest zasilany wtryskiem paliwa. Mamy tutaj sześcio-przełożeniową skrzynię biegów i zaawansowane zawieszenie.

Yamaha MWT-9 ma odzwierciedlać filozofię Kando. Kierowano się nią przy tworzeniu serii MT. Kando oznacza intensywne emocje, uczucie satysfakcji płynące z doświadczenia w obcowaniu z czymś wyjątkowym. Niech Yamaha nazywa to jak chce, my chętnie przetestujemy ; )

Video z pokazem jazdy tej maszyny możecie zobaczyć tutaj.