Szybka pierwsza pomoc na ulicach Warszawy? Zrzutka na MotoAmbulans!

Ratownik na motocyklu to prawdopodobnie najszybszy sposób na dotarcie do poszkodowanego w dużym mieście. Nie ma ich wiele, ale to się może zmienić - choćby dzięki skromnemu wsparciu dla planów Sebastiana - wolontariusza, ratownika i motocyklisty.

Strona akcji - zrzutka.pl/motoambulans

O przydatności MotoAmbulansu świadczą choćby filmiki z akcji, które pojawiały się również na motobandzie (MotoAmbulans w Warszawie). Ratownicy służą pomocą przedmedyczną w napotkanych na drodze wypadkach komunikacyjnych i w innych nagłych okolicznościach. MotoAmbulans powstaje na bazie prywatnego motocykla. Ale pojazd to nie wszystko - potrzebne jest również niezbędne wyposażenie. Chodzi min. o:

  • AED (defibrylator),
  • zestaw do tlenoterapii (m.in. butla, reduktor i maska tlenowa),
  • specjalistyczne środki opatrunkowe,
  • światła stroboskopowe.

Liczy się każda złotówka, udostępnienie informacji wśród znajomych i ich zaproszenie do udziału! Rozliczenie z wykorzystania środków będzie dostępne publicznie, więc nie ma obaw.

Kilka słów od motobandziorów:

  1. Mając certyfikowanego ratownika w redakcji w pełni doceniamy poświęcenie i gotowość do wzięcia na siebie odpowiedzialności za zdrowie i życie ludzi znajdujących się w stanie zagrożenia życie. Respekt!
  2. Na portalach crowdfundingowych trafiają się różne akcje. Jedna walczą o życie swoje, albo swoich bliskich. Inni korzystają z tej możliwości w celu realizacji marzeń. Jeszcze inni traktują takie zrzutki jako sposób na wyłudzenie absurdalnie wysokich środków na prywatny cel o znikomej przydatności społecznej. Są wreszcie takie akcje, jak ta. Na potwierdzenie osobiście wsparliśmy akcję dokonując przelewu. Teraz liczymy na Was!


* * *


O organizatorze zbiórki: Sebastian Pajewski od 3 lat jestem ratownikiem-wolontariuszem w Fundacji Jednym Śladem. Jako woluntariusz poza udziałem w akcjach dedykowanych propagowaniu bezpiecznej jazdy na motocyklu zajmuje się także zabezpieczaniem pod kątem medycznym, różnego rodzaju imprez oraz prowadzeniem kursów pierwszej pomocy. Kilka razy w tygodniu grupa ratowników motocyklowych patroluje na ulicach Warszawy.