Supermoto za 120 000 zł od nikomu nieznanej marki? Oto Rotobox Splice.

Słoweński zakład Rotobox jest najbardziej znany z produkcji kół z włókna węglowego. Teraz Słoweńcy postanowili pójść o krok dalej i stworzyli supermoto. Customowy SM nazywa się Splice i wygląda naprawdę kozacko! Niestety swoje też kosztuje...

Rotobox Splice to customowe supermoto bazujące na podwoziu od Yamahy znanym z modeli WR 250F i WR 450F. Motocykl ma być esencją supermoto - maszyną stworzoną do wyczynowej jazdy ulicznej. Twórcy skupili się na ograniczeniu masy, oraz zastosowaniu najwyższej jakości podzespołów. Wszystko to przy zastosowaniu kilku ogólnodostępnych technologii, jak CNC, czy druk 3D, które dodały customowego charakteru. Dla fanów supermoto prawdziwy rarytas!


Wygląd supermoto nie każdemu się podoba, ale ten motocykl prezentuje się naprawdę dobrze. Rama motocykla i customowa osłona silnika pokryte zostały czarną powłoką ceramiczną. Z przodu błyszczy widelec przedniego zawieszenia - Öhlins FG 461 znany ze świata motocrossu, podobnie jak tylne zawieszenie Öhlins TTX Flow. Na potrzeby Splice'a zawieszenie zostało skrócone, żeby lepiej sprawdzać się w warunkach ulicznych.


Imponująco prezentują się heble - z przodu tarcza Brembo T-Drive o średnicy 320 mm  i zaciski Brembo GP4RR. Jednak chyba najbardziej zaskakujące wrażenie w tym motocyklu robi tylna opona. Jest to 190'tka (17x5.5 190/65-17) od Bridgestone. Torowy slick. Opona zdecydowanie ponadwymiarowa w stosunku do całości, ale widocznie twórcy chcieli sobie pozwolić na odrobinę fantazji. Tylna opona została zamontowana na kołach z włókna węglowego Rotobox BOOST w specjalnym malowaniu.


Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że wahacz pochodzi od najnowszej Yamahy R6 i został zmodyfikowany by dopasować go do ramy od WR450F. Przednia owiewka i błotnik zostały wydrukowane w technologii 3D. Customowy jest również kokpit i układ wydechowy. Masa motocykla z zalanym zbiornikiem paliwa to 119 kg!

Cena motocykla to 29 830 , czyli po obecnym kursie ponad 120 000 złotych. Więcej informacji o motocyklu znajdziecie na stronie Rotobox.

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności