Romet pokazał część swoich nowych motocykli na 2016, będą większe pojemności!

Rynek motocykli klasy 125ccm w naszym kraju (i nie tylko) cały czas rośnie - nic więc dziwnego, że producenci i importerzy robią wszystko aby trafić w jak najszersze grono gustów i zapotrzebowań klientów. Romet przygotowuje zupełnie nową generację modeli 125 i większych na rok 2016! 

Zainteresowały nas przede wszystkim większe pojemności - ten segment jest trudny, bo zainteresowanie nim jest jeszcze stosunkowo małe. Tym bardziej byliśmy ciekawi tego, czym uraczy nas i inne redakcje Romet. 

Na pierwszy ogień poszedł motocykl typu adventure - o pojemności silnika 250ccm, v-max 140km oprócz tego był doposażony w gmole i kufry boczne oraz centralny. Motocykl prezentował się i brzmiał świetnie - niczym miniaturka BMW GS. Producent obiecuje spalanie na poziomie 3.5L - jeżeli ten sprzęt spełni te założenia oraz okaże się solidny, to mamy potencjał na świetnego małego turystyka. 

Kolejną ciekawostką był Cafe Racer 250ccm z silnikiem widlastym! Ten mały potworek o jasnych kolorach i czerwonej ramie wyglądał oszałamiająco. Każda, absolutnie każda redakcja chciała go przez chwilę pomacać. Niestety nie było nam dane nim pojeździć, ponieważ jako jedyny z prezentowanych pojazdów - nie był jeszcze zarejestrowany. 

Dużym zaskoczeniem dla nas był pojazd klasyczny o pojemności 400ccm. Silnik wprawdzie nie produkuje dużo mocy (26 KM) ale ta niewysilona jednostka ma być trwało i oszczędna. W dodatku będzie dostępny także z wózkiem bocznym oraz wersji cafe racer!

Nie zabrakło także pojemności klasy 125

Zarówno tych bardziej wypasionych (bobber z grubymi oponami i podwójnymi tarczami hamulcowymi z przodu) oraz tych zupełnie budżetowych (poniżej 5000 zł). Dokładniej każdy motocykl z osobna pokażemy wam w naszych video testach, kiedy tylko dostaniemy testówki.