Prosty sposób na diagnozę i samodzielną naprawę motocykla? MotoNaprawa.org


MotoNaprawa.org to strona wspomagająca diagnozę i naprawę motocykla, skutera czy motoroweru. Autor motonaprawa.org - Maciej Porochoński - prowadzi sklep i serwis motocyklowy. Zauważył, że sporo osób próbuje samodzielnie naprawiać drobne usterki w motocyklu. I postanowił nieco ułatwić im to zadanie.


Większość motocyklistów czerpie informacje dotyczące problemów technicznych swojego motocykla z internetu. Jednocześnie przekopywanie się przez setki wątków i stron na forach może kosztować masę czasu. Dlatego właśnie powstały MotoNaprawa.org.

Usterki w większości motocykli się powielają, ale przyczyny bywają różne. Dlatego system zadaje pytania na które wystarczy odpowiedzieć TAK lub NIE. Na każdym etapie są podpowiedzi i porady co do dalszych działań. W ten sposób krok po kroku następuje diagnoza problemu i a użytkownik poznaje sugerowane rozwiązanie. Na MotoNaprawie.org znajdują się recepty na:

  • problemy z uruchomieniem motocykl,
  • problemy z silnikiem,
  • nadmierne dymienie,
  • problem z łańcuchem,
  • podejrzane odgłosy i stuki,
  • słaba stabilność jazdy,
  • problemy z elektryką,
  • problemy z hamulcami.


Strona dedykowana jest dla każdego posiadacza motocykla, niezależnie od tego czy jest to silnik 2T, 4T, jednogarowiec, rzędówka, Vki, boxery, czy jest na wtryski, gaźniki itd. Oprócz tego w aplikacji zawarte są linki do sklepów polskich i zagranicznych, a także katalogów części motocyklowych, serwisówek i słownika technicznego polsko-angielskiego. Strona ułatwia również dobór olejów i świec do motocykli znanych producentów.


Aplikacja cały czas się rozwija i choć wygląda niepozornie, to może stanowić dobrą bazę wiedzy dla motocyklistów chcących samodzielnie pogrzebać przy swoim pojeździe. Maciej - autor strony poświęcił masę czasu na przemyślenie algorytmu i uzupełnienie opisów.

Strona powstała z potrzeby stworzenia bazy wiedzy i czegoś przydatnego - nie zarabia na reklamach, wszystkie porady są dostępne zupełnie za darmo! Masa pomysłów nadal czeka na realizację. Póki sezon jeszcze nie rozpoczęty warto zrobić sobie mały przegląd motocykla z MotoNaprawa.org - polecamy!