Polski patent na prognozę pogody w trasie

Nie zliczymy ile to razy zdarzało się, że pogoda krzyżowała nasze nagraniowe plany. Deszcz przeszkodził nam chociażby przy teście Suzuki GSR 600, a przy Yamaha FZ6-N padaliśmy z gorąca przy 36-cio stopniowym upale. Dlatego cieszy nas, że jest narzędzie, które pozwoli uniknąć takich sytuacji.

Dostaliśmy informację o portalu whentoride.com. Strona jest dedykowana motocyklistom i pozwala sprawdzić pogodę na trasie. A że rozmach jest globalny, to możemy jechać po całym świecie i z każdego zakątka globu zaczerpnąć informacji o warunkach panujących na trasie. Stronka spotkała się z przychylną reakcją motocyklistów, a jej twórcą jest nasz rodzimy miłośnik jednośladów.

Z Poznania do Tehranu? Czemu nie!

Prognoza pogody wczytywana jest dla podróży planowanych w terminie kilku dni. W przypadku podróży planowanej za tydzień dostaniemy jedynie informacje o przebiegu trasy na mapie. To dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę, że każda prognoza tygodniowa to wróżby i gra w ruletkę.

  • Plusy? Prostota obsługi, przejrzystość. Minimalizm był ideą przyświecającą twórcy tego projektu. Bez reklam, bez rejestrowania, tylko funkcjonalność - po prostu od motocyklisty dla motocyklistów. Takie podejście jest godne uznania!
  • Minusy? Wynikają po części z plusów. Prostota wymusza pewne ustępstwa. Dlatego brak np. możliwości modyfikowania punktów na trasie. Wybierając punkt A i punkt B automatycznie otrzymujemy propozycję najszybszego połączenia, bez możliwości dodania punktu pośredniego. Wybrzydzamy, ale jest to opcja, do której przyzwyczaił nas chociażby GoogleMaps.

Adres stronki sugeruje, że autor planuje rozpopularyzować swój pomysł również zagranicą. Trzymamy kciuki za korzystną atmosferę!