Polak samotnie pokonał trasę rajdu Paryż-Dakar!

Od pierwszej edycji słynnego rajdu Paryż-Dakar minęło 38 lat. Z założenia miał to być najtrudniejszy z rajdów, przez palące piaski pustyni - ogromne wyzwanie dla maszyn i ludzi. Na starcie pierwszego rajdu stanęły 182 załogi, do mety dotarły zaś 74 pojazdy...

To pokazuje jak trudny był ten rajd, a wraz z jego rozwojem, odcinki specjalne stawał się coraz trudniejsze. Pomimo zwiększenia środków bezpieczeństwa, nadal zdarzają się wypadki śmiertelne - to ciężka walka z pustynią o przetrwanie. Z czasem  Nawet fabryczne ekipy, które są odpowiednio przygotowywane i wyposażone miewają znaczne problemy z ukończeniem wyścigu. 

A co gdyby przejechać trasę samotnie? Zmierzyć się z koszmarem pustyni mając do dyspozycji tylko własne siły? 

Sprzed monitora nie brzmi może to tak strasznie, ale uwierzcie - to wybitnie trudny i ryzykowany plan. Podjął się go Polak - Tomek Staniszewski, starym lekko zmodyfikowanym enduro zmierzył się z rajdem Dakar, solo bez wsparcia technicznego w tempie rajdu. 

Rok przygotowań, nauka jazdy na ciężkim enduro od zera. Do tego opracowanie logistyczne, bo przecież na środku pustyni ciężko o stacje benzynową... Zobaczcie film z przygotowań i rajdu! 

Więcej o wyprawie: http://www.free4x4.pl/iDakar.html