Pierwsza Honda RC213V-S u prywatnego właściciela!

Pierwszym na świecie, prywatnym posiadaczem potwora z MotoGP - Honda RC213V-S który posiada homologację drogową - jest John Brown. Jest on włascicielem salonu dealerskiego Hondy w Manchesterze. Odebrał on swoją nową maszynę tuż przed Bożym Narodzeniem. Będzie ona elementem, jego własnej, niewielkiej kolekcji motocykli, w której skład wchodzi:

- Ostatnia sportowa VFR750 model RC30
- VTR1000 SP1
- VTR1000 SP2
- CBR900RR Fireblade
- VF1000F.

W dniu odbioru maszyny Pan Brown powiedział:

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie, pomyślałem: "Kiedy tylko ta maszyna trafi do sprzedaży, muszę mieć jeden egzemplarz dla siebie ". Jest to naprawdę niesamowita okazja do posiadania namacalnego elementu historii wyścigowej grupy HRC.  Gdy tylko pojawił się on w sprzedaży, zarejestrowałem wniosek zamówienia na stronie internetowej producenta. Dzień, w którym otrzymałem telefon od Hondy z potwierdzeniem, że moje zamówienie zostało przyjęte, był dla mnie bardzo wyjątkowy. Dołączyłem do mojego rodzinnego biznesu, jako 17-latek i od tamtego czasu byłem dealerem Hondy. Mój salon dealerski jest jednym z trzech najlepszych  w Wielkiej Brytanii od bardzo wielu lat. Motocykl ten będzie świetnie dopełniał moją istniejącą już kolekcję. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom z Hondy za możliwość spełnienia mojego marzenia."

RC213V-S trafiła do sprzedaży w dniu 13 lipca 2015 roku i została wyprzedana do ostatniej sztuki w przeciągu niecałego tygodnia. Kolejne egzemplarze egzotycznej maszyny zostaną dostarczone do klientów dopiero w nowym roku. Dobra wiadomość? Jeszcze dzisiaj do godziny 22:00 czasu polskiego możecie złożyć wpis na listę oczekujących na ten motocykl O TUTAJ... Wiadomość, która wielu z Was może zmartwić? Cena jednego egzemplarza kształtuje się na poziomie 870 000PLN.