Octane - nowy muscle bike od Victory nadchodzi!

Posłuchajcie dźwięku w tym krótkim video. Tak brzmi nowy amerykański muscle bike i nowy rozdział w historii Victory. Octane zapowiadany jest jako najmocniejszy motocykl w ofercie firmy.

Dusza motocykla - unikalna i pięknie brzmiąca V-ka została już zaprezentowana na mediolańskich targach EICMA 2015 w motocyklu koncepcyjnym Victory Combustion. Pojemność grubo ponad 1200 cm³ (obstawiamy 1731 cm³) dwa potężne cylindry pod kątem 60º, cztery zawory na każdy cylinder i chłodzenie cieczą. Układ chłodzenia to właśnie ten element, który znacząco odbiega od wcześniejszych propozycji od Victory (chłodzonych powietrzem). A jaka będzie jego moc?

Victory pręży muskuły - co z tego wyniknie zobaczymy 19 lutego

Biorąc pod uwagę specyfikę motocykli Victory wystarczy, że osiągi Octane przekroczą moc 100 KM, żeby zyskać miano najmocniejszego. Potężne silniki, szybko dostępny moment obrotowy, a do tego masa oscylująca w okolicach 300 kg i nieprzyzwoicie duże spalanie. Oto wizytówka Victory.

Ostatecznie to tylko kolejny stylowy muscle bike od Victory. Prawdziwą rewolucję poprowadzi Pulsar.

Ale wizytówką marki jest również fantastyczny wygląd motocykli. Trzy świetne koncepty: Project 156, Victory Ignition i Victory Combustion mają być tylko wstępem dla Octane. Producent nie ujawnia szczegółowych danych technicznych. Model zostanie w pełni zaprezentowany 19 lutego.

Mike Song kierujący projektem zapowiada, że Victory Octane przeniesie amerykański motocyklizm w XXI wiek. Najwyższy czas ku temu.

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności