MV Agusta & Alpine? Włoski motocykl w limitowanej edycji dla fanów sportowych samochodów!

MV Agusta znana jest z oferowania ekskluzywnych i pięknych motocykli. W grudniu włoski producent motocykli zasygnalizował pojawienie się nowego modelu. Powstaje on w kooperacji z producentem sportowych samochodów – Alpine. Spodziewamy się F4 w niebieskim malowaniu!


Jedyne upublicznione do dziś zdjęcie pokazuje detal owiewki motocykla. Widać na nim znaczek Alpine, oraz kojarzony z tą marką kolor niebieski. Debiut motocykla nastąpi za pewne na tydzień przed świętami. Póki co brak informacji na jakim modelu bazuje edycja specjalna Alpine.


To nie pierwszy raz, kiedy MV Agusta romansuje ze światem czterech kółek. Swojego czasu, kiedy włoska marka znajdowała się w bliskim związku z Mercedesem (25% udziałów firmy znajdowało się w rękach Mercedes-AMG) powstał motocykl inspirowany serią AMG. Kilka lat temu zdarzyła się jednorazowa akcja z Zagato. W ramach tej współpracy powstał unikatowy i kontrowersyjny motocykl. Czego się spodziewać tym razem?

Stawiamy raczej na specjalne malowanie i fajne wyposażenie nic na kolejne lądowanie UFO

Alpine to marka należąca do grupy Renault. Pierwotnie (od 1955 roku) była niezależną firmą produkującą sportowe samochody bazujące na modelach Reanult, z czasem stała się oficjalnym producentem sportowych modeli tych francuskich samochodów. Alpine legitymuje się kilkudziesięcioletnią historią, ale współczesna historia marki rozpoczęła się na nowo w 2017 roku.

Co więcej - od przyszłego roku zespół Formuły 1 dotychczas startujący pod szyldem Renault będzie znany jako Apine F1 Team. Obecnie naciski Renault skupione są na zwiększeniu rozpoznawalności marki Alpine, na czele której stanął dotychczasowy szef zespołu Renault - Cyril Abiteboul.