LEM Thunder v2 - zbliża się premiera polskiego motocykla elektrycznego!

Motocykle elektryczne to prężnie rozwijająca się gałąź transportu personalnego. W dużym uproszczeniu można przyjąć, że dziś wszystko co ciekawe w motoryzacji dzieje się w segmencie pojazdów elektrycznych, które przeżywają najszybszy rozwój. Chcąc być na bieżąco z współczesnym kształtem motocyklizmu nie można ignorować jednośladów elektrycznych. Dlatego warto poznać nowy motocykl LEM Thunder v2.


Będzie ku temu świetna okazja, bo już 5 lipca we Wrocławiu odbędzie się premiera nowej wersji jednośladu elektrycznego opracowanego przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Wydarzenie wystartuje o godzinie 11:00 w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej na II piętrze. Motocykl został nazwany LEM Thunder v2.


LEM to nie tylko nawiązanie do wybitnego polskiego pisarza since-fiction, ale też bardzo zgrabny skrót od Light Electric Motorcycle. Poprzednią wersję motocykla mogliśmy oglądać na targach Wrocław Motorcycle Show w 2018 roku. Jego design powstał we współpracy ze znanym wrocławskim warsztatem customizującym motocykle, czyli UNIKAT. 

Jak będzie prezentować się nowa wersja motocykla?

Thunder v2 wystartuje w Barcelonie podczas SmartMoto Challenge oraz weźmie udział w wielu innych zawodach, między innymi Enduro Rally 24. Warto dodać, że w zeszłym roku to Wrocław był gospodarzem międzynarodowego wydarzenia SmartMoto Challenge. Stawia to stolicę Dolnego Śląska w pierwszym szeregu ośrodków nastawionych na rozwój automobilności i elektromobilności.