Kawasaki pracuje nad elektrycznym motocyklem - zbliża się elektryczna Ninja?

Kawasaki przygotowuje elektryczny motocykl sportowy. Bardzo możliwe, że już wkrótce doczekamy się pierwszej elektrycznej Ninjy. Czy Zieloni tchną ducha sportu do elektrycznych motocykli?

Tor wyścigowy, piękne zakręty i bezszelestnie pędzący motocykl Kawasaki. Czy to możliwe? Kawasaki pracowało nad technologią silników elektrycznych od wczesnych lat XXI wieku -  twierdzi Yoshimoto Matsuda, manager z działu innowacji. Motocykl pokazany w video napędzany ma być silnikiem elektrycznym nowej generacji. Film sugeruje, że Kawasaki jest gotowe do wprowadzenia własnych motocykli elektrycznych i to o sportowym zacięciu rodem z serii Ninja.

Na pierwszy rzut oka da się rozpoznać linie Ninjy, od Kawasaki, ale tym razem to motocykl z silnikiem elektrycznym.

Motocykl ma zachować filozofię Kawasaki, czyli "RIDEOLOGY", mówiącą o tym, że motocykl ma dawać frajdę, poczucie kontroli, ekscytację i dzielić pasję. Twórcy zastosowali w motocyklu wiele patentów i technologii w tym system odzyskiwania energii podczas hamowania. Projekt cały czas ewoluuje, a jego elementy mają zostać wykorzystane w najnowszych motocyklach Kawasaki.

Takie video pozwala z uśmiechem patrzeć w najbliższą przyszłość, nawet tym, którzy nie są entuzjastami motocykli elektrycznych.