Junak wprowadza dwa nowe pojazdy - klasyka i 2T z silnikiem AM6

W przeciągu najbliższego tygodnia w salonach zagości Junak Furious 50. To aktualnie jedyny na rynku motorower z silnikiem 2T chłodzony cieczą, który spełnia wymogi czystości spalin Euro 4 – podkreśla Mikołaj Sibora, prezes Almot.

Ostatnie lata były niesprzyjające dla jednostek dwusuwowych ze względu na zaostrzenie norm na terenie Unii. Jednakże rozwój technologiczny pozwolił na opracowanie nowocześniejszego sposobu zasilania takiego silnika poprzez sterowany elektronicznie gaźnik. To wpływa z jednej strony na czystsze spaliny i mniej cząstek stałych wydobywających w trakcie pracy. Z drugiej natomiast ograniczono spalanie i poprawiono ergonomię eksploatacji jednostki – dodaje Mikołaj Sibora.


Nowy motorower w kolekcji Junaka – Furious 50 to także wiele sportowych akcentów, w tym agresywna geometria i masywne kształty. W standardzie jednoślad został też zaopatrzony w lampy full led, zarówno z przodu, jak i z tyłu, dwa hamulce tarczowe, sportowe zawieszenie typu upside-down oraz elektroniczny kokpit. Junak wycenił ten pojazd na 9949 PLN i jednocześnie uruchomił możliwość rezerwacji motoroweru online poprzez stronę ww.junak.com.pl.


Równolegle do salonów marki trafi też bardziej klasyczny RAW 50, nawiązujący do najlepszych motocyklowych tradycji. Motorower wyposażono w szprychowe koła, minimalistyczne lampy, a jednocześnie zadbano o komfort podróżowania. Stąd nisko umiejscowiona, duża kanapa oraz układ zawieszenia oparty na amortyzatorach o dużym zakresie pracy. Z założenia jest to prosta i przystępna cenowo konstrukcja stanowiąca alternatywę dla komunikacji zbiorowej. Jednocześnie wstęp do motocyklizmu dla osób bez prawa jazdy, które przed 2013 rokiem osiągnęły próg pełnoletności.

Sugerowana cena detaliczna dla tego modelu to 6149 PLN i będzie dostępny w salonach od 12 maja 2020.

Informacja prasowa