Husqvarna wjeżdża w teren nowym dwusuwowym TC 250 i linią FC

Husqvarna zaprezentowała nowe linie swoich crossów na rok 2017. Znajdzie się zupełnie nowy TC250 i czterosuwowe crossy z zaawansowaną elektroniką.

Linia FC od Husqvarny (F-fourstroke, C-cross) obejmuje motocykle crossowe z silnikami czterosuwowymi. Są to FC450, FC350 i FC250. Wszystkie trzy modele otrzymają na 2017 rok wyrafinowany układ sterowania silnikiem EMS Keihin. Będzie możliwość wyboru mapy jazdy, kontrola przyspieszenia i nowy system kontroli trakcji. EMS analizuje stopień otwarcia przepustnicy i w momencie wykrycia nagłego wzrostu obrotów aktywuje system kontroli trakcji. System zmniejsza moc na tylnym kole, co oznacza zwiększenie przyczepności. My unikamy upadku i wracamy cali i zdrowi z przejażdżki. Good job.

Druga poważna zmiana to nowy widelec przedni - AER 48. Zawieszenie od WP było już obecne w edycjach Factory, a w przyszłym roku będzie standardowym wyposażeniem każdego motocyla z linii FC i TC. Widelec wykorzystuje izolowane powietrze z lewej rury widelca, które można regulować za pomocą pompy. Prawa rura widelca zawiera regulowany moduł tłumienia hydraulicznego. Oprócz ułatwienia w regulacji (możliwa za pomocą pompki) cały układ jest też lżejszy od tego, wykorzystywanego w modelach z 2016 roku.

Inne aktualizacje obejmują min. aluminiowe mocowanie głowicy cylindra, nową dźwignię hamulca tylnego, poprawiony hamulec tylny, nowe opony Dunlop MX-3S. Nowa seria crossów pojawi się w salonach w czerwcu 2017. Fani jazdy terenowej już mogą zacierać ręce.