Nowa Honda CBR 600RR powróci jesienią? Czy będzie oparta na Firebladzie?


Brak co prawda konkretnych informacji, ale coraz częściej pojawiają się plotki szepczące, że Honda pracuje nad nową sportową 600'tką. Byłby to sportowy motocykl wyposażony w silnik spełniający normy Euro5. Czy nowa Honda CBR 600RR zostanie zaprezentowana na jesień?

Honda w ostatnich latach zbudowała sobie mocną ofertę w wielu segmentach i nadal pracuje nad nowymi modelami. Rysunki patentowe wskazują, że trwają prace nad Africa Twin o pojemności 790 cm³, nowa Honda Rebel, nowa Honda NC, nowy Monkey. Czego jeszcze można się spodziewać? Od kilka lat kultowy supersport Honda CBR 600RR nie jest już dostępna w Europie. Zeszłoroczna premiera Hondy CBR 1000RR-R Fireblade mogła rodzić oczekiwania co do sportowych motocykli od Hondy.

Czy nowa 600RR dokona tego samego w supersportach, co Fireblade w superbike'ach?

W listopadzie 2019 Honda CBR 1000RR-R Fireblade narobiła sporo bałaganu za sprawą swoich osiągów i ceny. Honda wysoko podniosła poprzeczkę innym japońskim producentom. Emocje opadły, w między czasie świat i globalna gospodarka stanęła przed poważnymi wyzwaniami, ale prace nad motocyklami nadal trwają.

Nic dziwnego, że pojawiły się spekulacje na temat nowego supersporta czerpiącego z doświadczeń nabytych przy okazji Fireblade'a i wyposażonego w silnik spełniający normy Euro 5. Jednocześnie można zadać sobie pytanie, czy jest popyt na motocykl w cenie (zapewne) niemalże litrowego sporta, o połowę słabszych osiągach?

Obecność Yamahy YZF-R6 i Kawasaki ZX-6R, powstająca Aprilia 660 wskazują, że na rynku nadal istnieje zapotrzebowanie na supersporty. Jeśli Honda wypuści następcę sławnej CBR 600RR, to klasa 600'tek zyska poważnego konkurenta. Chcielibyśmy to zobaczyć!