Honda CB 1000R Limited Edition - litrowy naked w malowaniu HRC

Honda CB 1000R Limited Edition została zaprezentowana w marcu na wystawie w Hiszpanii. Do sprzedaży trafi jedynie 350 egzemplarzy, z czego 200 zostało zarezerwowanych na największym motocyklowym rynku w Europie, czyli we Włoszech.Czym się różni wersja limitowana od wersji podstawowej? Przede wszystkim: malowanie. Trzykolorowe malowanie nawiązuje do barw HRC (Honda Racing Corporation). Motyw złotego skrzydła jest zaczerpnięty z loga Hondy z lat '70. Jest to symbol nawiązujący do mitologii greckiej i postaci bogini Nike. Więcej o historii tego znaku możecie przeczytać tutaj: Logo Hondy.

Złote skrzydło pojawiło się na motocyklach Hondy w 1973 roku

Dla lepszego efektu i połysku całość została zabezpieczona bezbarwnym lakierem. Na wersję limitowaną składa się również kilka dodatków z włókna węglowego, stylową owiewkę nad lampą, oraz zmieniony wydech. Naked otrzymał układ wydechowy od SC Project zakończony podwójnym tłumikiem. A z doświadczenia wiemy, że SC Project nie tylko świetnie wygląda, ale na dodatek obłędnie brzmi!

SC Project to wydechy znane z wyścigów motocyklowych

Cena jak na limitowana edycję motocykla nie jest wygórowana i wynosi 15.999 €. Oznacza to, że za tę Hondę trzeba dać niecałe 1000 € więcej niż za standardową wersję litrowego nakeda Hondy.