Harley-Davidson mocno stawia na elektryki i chce przyciągnąć młodych ludzi

Więcej elektryków i lepszy zasięg!

Tego byśmy się po H-D nie spodziewali - parametry produkcyjnego modelu LiveWire -zwiększyły się o ponad 25% niż pierwotnie podawano. Na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie, firma Harley-Davidson prezentuje wyczekiwany motocykl LiveWire™ oraz trzy koncepcyjne lekkie pojazdy elektryczne. 


Harley-Davidson ogłosił ostateczne parametry użytkowe motocykla LiveWire potwierdzone na egzemplarzach produkcyjnych:

• przyspieszenie w zakresie 0-60 mph (0-96,6 km/h) w czasie 3 sekund oraz w zakresie 60-80 mph (96,6-128,75 km/h) w czasie 1,9 sekundy;

• zasięg w mieście 140 mil (225 km) a zasięg w jeździe mieszanej (zatrzymywanie i ruszanie oraz jazda na autostradzie) 88 mil (142 km), mierzony w ramach testów MIC City oraz MIC Combined (70 mph)*;

• standardowa technologia szybkiego ładowania prądem stałym, umożliwiająca ładowanie akumulatora od 0 do 80% w ciągu 40 minut oraz w zakresie od 0 do 100% w ciągu 60 minut.

Lekkie pojazdy elektryczne od H-D


Harley-Davidson prezentuje dwa koncepcyjne lekkie pojazdy elektryczne przedstawione niedawno na targach CES, a także nowe prototypy dwukołowych rowerów elektrycznych marki Harley-Davidson dla dzieci. Nowe rowery są wynikiem przejęcia firmy StaCyc, Inc. i stanowią dalsze rozszerzenie oferty produktów elektronicznych firmy Harley-Davidson, która obejmuje teraz pojazdy dwukołowe dla małych dzieci w wieku 3 lat i starszych, o wadze poniżej 75 funtów (34 kg).


Oferta motocykli elektrycznych firmy Harley-Davidson stanowi istotny element planu o nazwie Więcej Dróg do Harley-Davidson, którego celem jest przyspieszenie stworzenia nowego pokolenia kierowców poprzez oferowanie im nowych produktów w dodatkowych segmentach sektora motocykli, szerszy dostęp oraz zobowiązanie do wzmacniania sieci dilerskiej na całym świecie.


Informacja prasowa

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności