HARLEY-DAVIDSON® EUROPEAN BIKE WEEK® POWRÓCIŁ W 2021

European Bike Week, którego pierwsza edycja została zorganizowana w roku 1998, a następnie odbywała się cyklicznie każdego roku do czasu odwołania wydarzenia zaplanowanego na rok 2020 z powodu epidemii COVID-19, jest największym bezpłatnym festiwalem motocyklowym w Europie - wydarzenie jest sponsorowane i organizowane przez Harley-Davidson, ale uczestniczą w nim motocykliści dosiadający maszyn wszystkich marek.

Impreza jest nie tylko istotnym wydarzeniem kulturalnym w kalendarzu motocyklowej społeczności w Europie i na całym świecie, lecz wiąże się również z wymiernymi korzyściami ekonomicznymi dla leżącego w Austrii regionu Karyntia, co czyni European Bike Week ważną datą w kalendarzu.

 

   Organizowana przez Harley-Davidson impreza European Bike Week® (Europejski Tydzień Motocyklowy) odwiedziło tysiące motocyklistów z całej Europy nad jeziorem Faaker w dniach 7-12 września, w jednym z najbardziej malowniczych miejsc regionu Karyntii w Austrii.

   Ze względu na środki bezpieczeństwa związane z pandemią COVID, wszystkie towarzyszące wydarzenia odbywały się na świeżym powietrzu i w ciągu dnia oraz obejmowały kontrole wszystkich osób przy wejściach do wioski Harley-Davidson. Powrót imprezy po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w 2020 roku, spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony zarówno uczestników, jak i władz lokalnych.

   “To była wielka przyjemność widzieć motocyklistów znowu razem na drodze, biorących udział w naszej imprezie i słyszeć to niepowtarzalne brzmienie motocykli Harley-Davidson z powrotem w pięknym regionie Karyntia. Kultowy zlot Harley-Davidson został specjalnie przystosowany pod kątem aktywności na świeżym powietrzu, aby zapewnić możliwości doświadczania niesamowitych wrażeń i niezapomnianych chwil pomimo ograniczeń z powodu COVID -  w tym całej gamy modeli H-D z rocznika 2021” – powiedział Kolja Rebstock, wiceprezes Harley-Davidson na region EMEA – ”Chciałbym podziękować wszystkim motocyklistom, którzy odbyli tutaj podróż, naszym partnerom w Karyntii oraz lokalnej  społeczności za okazaną nam niesamowitą gościnność. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich z powrotem w Faak na European Bike Week w roku 2022!”

   “European Bike Week and jeziorem Faak przebiegł bardzo dobrze. Atmosfera była wspaniała!” – powiedział Christian Poglitsch, burmistrz Finkenstein – „Słyszałem też od uczestników, że byli bardzo zadowoleni, że w obecnych okolicznościach impreza w ogóle się odbyła. Wszyscy nie mogą się już doczekać zapowiedzianej przyszłorocznej edycji European Bike Week w jej pierwotnej formie. Na koniec chciałbym szczególnie podkreślić naprawdę świetną dyscyplinę i pozytywne nastawienie naszych przyjaciół z Harley-Davidson.”


Najważniejsze wydarzenia imprezy:
  • Harley-Davidson Expo Zone – zaprojektowana specjalnie z myślą o dystansie społecznym – codziennie przyjmowała tysiące odwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi motocyklami Harley-Davidson ze wszystkich rodzin modelowych – Sport, elektryczne, cruiser, Adventure Touring i Grand American Touring.
  • Pan America Experience dwugodzinne przejażdżki w malowniczych okolicach górzystego terenu. Okazja do wypróbowania funkcji i możliwości tego niesamowitego motocykla. Wykorzystano w pełni cały kalendarz dostępnych na EBW rezerwacji!
  • Sportster S – pierwsze publiczne przejażdżki tym mocnym i dynamicznym motocyklem. Zainteresowanie jazdami było większe niż ilość dostępnych miejsc.
  • Serial-1 eBicycle Experience możliwość wypróbowania rowerów elektrycznych Serial-1 na malowniczych trasach wokół jeziora, było dodatkową i przyjętą z zaciekawieniem atrakcją, która doskonale dopełniła European Bike Week 2021.


Informacja prasowa