Dwusuwowy custom w ataku!

Two-Stroke Attack - czyli atak dwusuwa! Tak został ochrzczony wyścigowy custom od Rolanda Sandsa - projektanta i twórcy min. Yamaha MT-09 Flat Track, który był ozdobą Yamahy na amerykańskich imprezach. A jak się spisuje stary, dobry dwusuw?

Motocykle customowe stawiają na unikatowość. Tu mamy unikatowość do kwadratu, bo o wyjątkowości "Two-Stroke Attack" decyduje nie tylko wygląd, ale też silnik.
Silnik pochodzi z Yamahy RD 400, która produkowana była w latach 1976-1980. Dwusuw o pojemności 399 cm³ generował 44 KM przy 7000 rpm. Maksymalny moment obrotowy wynosił 41 Nm / 6500 rpm. Fakt - te dane nie robią dziś wielkiego wrażenia, ale silnik został odpowiednio podkręcony dzięki zastosowaniu elektronicznego sterownika.

Wygląd motocykla sugeruje, że stając wobec dylematu: ładna albo mądra twórcy wybraliby szaloną staruszkę...

Serce Yamahy RD 400 zostało umieszczone w podwoziu wywodzącym się z Yamahy TZ 250 z 1997 roku. Tym samym powstał szybki, zwrotny i niesamowicie lekki motocykl customowy w sam raz do szalenia po mieście. Cała maszyna została złożona przez Sandsa oraz warsztatowy duet RSD.

... i w sumie jesteśmy w stanie to zrozumieć. Two-stroke forever!

Wyścigowy charakter motocykla podkreślają opony - slicki od Dunlopa. Współczesnym akcentem jest zawieszenie Öhlins - piękny złoty widelec teleskopowy i tylny amortyzator. Przednia owiewka jest wykoanan z włókna węglowego, a na niej wypisane japońskim pismem Kanji "Two-Stroke Attack".