Dwa nowe motocykle Ducati w lipcu? Tak jest!

Ducati zapowiedziało ujawnienie dwóch nowych modeli w trakcie corocznego zjazdu miłośników marki - World Ducati Week. Impreza odbędzie się w dniach od 1 do 3 lipca w Misano. W tym roku wydarzenie zyskało szczególną rangę ze względu na 90 rocznicę powstania firmy.

Limitowana edycja - limitowana publika

Ducati ostrożnie dozuje informacje na temat nowych modeli. Jeden z motocykli będzie limitowaną edycją przygotowaną specjalnie na 90 urodziny firmy. Drugi będzie podglądem tego, co firma planuje na rok  2017. Dwa lata temu, podczas WDW w 2014 roku w podobnych okolicznościach po raz pierwszy zaprezentowano Ducati Scramblera. Dla prawdziwych Ducatisti będzie to dodatkowa gratka, ponieważ pokaz odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.

Ducati pokazuje jak budować prestiż marki i oddanych jej fanów

Mimo tajemnicy pokusimy się o obstawienie, co może pokazać Ducati. Jeśli chodzi o limitowaną edycję przewidywać jest prościej - oznacza że jest to model znajdujący się w sprzedaży. Stawiamy na Panigale lub Diavela. Obydwa motocykle to najbardziej prestiżowe modele w ofercie Ducati - a dla takich z reguły tworzy się edycje limitowane.

Scrambler znowu namiesza?

Co do drugiego modelu też mamy pewne przypuszczenia. Włosi już kiedyś przebąkiwali o szykowaniu dużego Scramblera na wypasie. Przede wszystkim Ducati lubuje się w pojemnościach silnika powyżej 900 cm³ - jedyny model który nie dostał jeszcze dużego L-Twina to właśnie Scrambler. Powstanie takiego modelu byłoby słuszną reakcją na to, co zrobiła europejska konkurencja pod postacią BMW i modelu BMW R nineT.

Po drugie - kalkulacja finansowa. Pierwszy współczesny Scrambler dokonał swoistego otwarcia Ducati na nowych odbiorców, okazał się wielkim sukcesem finansowym. Wystarczy przypomnieć, że to właśnie ten model jako pierwszy w historii wywindował motocykl marki Ducati do grona jednego z 10 najchętniej kupowanych motocykli w 2015 roku. Nie wykorzystanie tego potencjału byłoby totalnym brakiem zmysłu rynkowego, o co kierownictwo Ducati raczej ciężko posądzać.

Za pół miesiąca okaże się, czy nasze prognozy okazały się trafne : )