CBR 250RR i 1000RR - spójrz im w oczy!

Young Machine - pismo, które zamiast na papierze powinno być drukowane na plastiku, a na dodatek plotkuje więcej niż pani Zuzia z warzywniaka. Ten właśnie Young Machine pokazał na swojej okładce nowy render Hondy CBR 250RR.

Premiery CBR 250RR należy się spodziewać w tym roku. Jest to jedna z bardziej oczekwianych premier wśród motocykli sportowych. I nie przeszkadza tu nawet niska pojemność. Honda zapowiada się świetnie również pod względem wyglądu. Wpływ na to mają min. efektowne reflektory, o których już się rozpisywaliśmy.

Ale skoro mowa o reflektorach, to jest coś jeszcze ciekawszego. Young Machine z typowym dla siebie nonszalanckim podejściem do rzetelności informacji pokazuje rzekomy wygląd nowej Hondy CBR 1000RR Fireblade. Nadal to tylko render, na dodatek nie został on stworzony przez projektantów Hondy, ale przez grafików YM. Wygląd został odtworzony w oparciu o poszlaki przeciekające z Hondy - w tym rejestrowane wzory i patenty.

W nowym renderze modelu 1000RR uwzględniono min. zmianę projektu reflektora, który pojawił się już wcześniej jako prawdopodobne oblicze Fireblade'a. Tamta wizja - z reflektorami zlewającymi się w jedną całość za pomocą "łącznika" i solidny airbox powyżej był zapewne tylko fantazją autorów. Proponowany przez Young Machine wygląd zdaje się w większym stopniu szukać spójności z obliczem CBR 250RR. Choć bez takiego futurystycznego zacięcia.
Premiera motocykla? Końcówka 2016 roku.