4 Niepełnosprawnych ludzi - dla których jeżdżenie motocyklem jest wszystkim

Film dokumentalny, który pokazuje - że niepełnosprawność nie musi pozbawiać nas tego co uwielbiamy robić. 

"Masz 30% szansa na przeżycie i na pewno już nigdy nie będziesz chodzić" 

Gdy jeden z bohaterów filmu usłyszał taki wyrok był załamany. Na szczęście przeżył. W 2003 roku przeżył wypadek motocyklowy - wjechał w niego samochód. Od tego czasu jest sparaliżowany od pasa w dół i porusza się na wózku. Ciężko aby po takich wydarzeniach została w nas pasja... przeważnie jest to ból i żal. 

Jednak po pewnym czasie Talan znowu zbliżył się do motocykli, a gdy ponownie zasiadł za sterami jednego z nich - poczuł, że to jest to. Musi i chce wrócić do jeżdżenia - tym razem do ścigania się na torze. 

Film opowiada historię 4 osób, które są niepełnosprawne ale nie zrezygnowały z uczuć jakie towarzyszą im podczas jazdy motocyklami. Wbrew losowi, ścigają się na motocyklach. Tutaj nie ma mowy o wymówkach. 

Film trwa 90 minut i będzie dostępny na kilku platformach, niestety wyłącznie po angielsku. Strona domowa filmu  Dream The Impossible

Jak to się zaczęło 

Jeżeli jesteście ciekawi jak to się zaczęło, to już teraz możecie zobaczyć pewną niewielką część historii - 3 lata temu powstał pierwszy taki materiał, opowiadający historię jaką przeżył Talan Skeels Piggins. Od niego wszystko się zaczęło, wtedy próbował swoich sił sam - dziś tworzą wspólnie team 4 osób i ścigają się motocyklami!

Ogromny szacunek za odwagę i upór!