350 000 Ducati Monsterów - naked to najlepiej sprzedające się Ducati w historii

350 000 - tyle motocykli z serii Monster sprzedało się od czasu powstania serii. Na tle innych motocykli w ofercie Ducati jest to wynik bezkonkurencyjny, Dla dla serii Monster jest to po prostu kolejny kamień milowy, a naked umacnia się na pozycji najlepiej sprzedającego się motocykla w historii włoskiego producenta z Borgio Panigale.

Egzemplarz opatrzony pamiątkową plakietką 350 000 to Ducati Monster 1200S "Black on Black". Motocykl został przekazany swojemu nowemu właścicielowi przez prezesa Ducati Claudio Domenicali i dyrektora odpowiedzialnego za design - Andrea Ferraresi. Nabywcą jest fan Ducati z okolic Mediolanu.

Trzysta pięćdziesięciotysięczny sprzedany Ducati Monster!

Legenda Ducati Monster powstała w 1992 roku. Wtedy to zadebiutował Monster 900 (M900). Ze strony Ducati wypuszczenie takiego motocykla było śmiałym zagraniem - podwozie zaczerpnięte z motocykla sportowego zostało rozebrane z owiewek i innych elementów, które nie były niezbędne. Monster pomógł przetrwać Włochom ciężkie chwile i dał sygnał dla całej branży. Tak zapoczątkowała się moda na klasę motocykli, która nazywana jest "sport naked".

Dziś Monster 900 ma zaszczytne miejsce na ekspozycji w muzeum Ducati

Od tamtego czasy minęło niemal 30 lat. Monster ewoluował: model był ulepszany i rozwijany zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym. Każde nowe wcielenie niezależnie od pojemności silnika zachowywało kilka elementów wspólnych dla całego dziedzictwa serii Monster. Przede wszystkim 2-cylindrowy silnik w układzie "L", kratownicową ramę, pojedynczą  lampę przednią i rozrywkowy charakter nastawiony na dawanie emocji i frajdy.

W naszych video mogliście obejrzeć materiał zarówno o Monster 1200S, jak i o S4

Kultowy model Ducati Monster 600 otworzył drzwi do świata motocykli dla młodych motocyklistów. Druga generacja to model 696, oraz Monster 1100, a następnie 797, 821 i 1200. W  grudniu 2020 Ducati zaprezentowało kompletnie nowy model, który nazywa się po prostu Monster. Nowy naked trafi do salonów sprzedaży w kwietniu 2021. Choć motocykl znacznie różni się od poprzedników to idea, jaka towarzyszy temu motocyklowi jest taka sama jak 30 lat temu.

Nowa dynamiczna sylwetka Monstera uwidoczniła to, co przez dekady mogło nieco zejść na drugi plan - to prawdziwie sportowy naked!

Rama i silnik nastawione na sportowe osiągi, pojedyncza lampa, nowoczesny i sportowy design, elegancja i zaawansowanie techniczne. Nowy Monster dostępny będzie również z obciętą mocą dostosowany pod wymogi kategorii A2.


Czy nowe pokolenie Monster dorówna legendzie tych motocykli? Jesteśmy o tym przekonani!