Zobacz tą diabelnie piękną maszynę! Ducati Diavel Carbon


Atletyczna sylwetka, mroczny charakter i włoski e wzornictwo - Ducati Diavel to motocykl, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Po długim oczekiwaniu doczekaliśmy się premiery nowej wersji - Diavel Carbon, o której plotki i przecieki krążyły w sieci od kliku miesięcy. Wizualnie jak zwykle piękny, ale czy coś jeszcze się zmieniło?

Zmieniło się całkiem sporo, choć głównie w warstwie zewnętrznej motocykla. Silnik pozostał ten sam: Ducati Testastretta 11 dający moc 162 KM przy 9250 rpm. Maksymalny moment obrotowy wynosi 130.5 Nm / 8000 rpm. Podobnie jak w poprzednich wersjach Diavela (standardowej i wersji Titanium) tak również ten wyposażony został w trzy mapy silnika dostosowujące jego pracę w zależności od potrzeb do jazdy sportowej, turystycznej lub miejskiej. Do tego w standardzie otrzymujemy pakiet bezpieczeństwa Ducati obejmujący ABS i DTC (Ducati Traction Control)

Diavel - zmiksowanie cruisera z nakedem to wizualna uczta!

Obecny w nazwie motocykla karbon znajdujemy głównie na osłonie zbiornika paliwa, na zadupku i na błotniku przednim. Do tego dochodzą liczne karbonowe detale. Całość uzupełnia nowy, ekskluzywny kolor lakieru - Asphalt Grey i rama w ciemnym chromie. Diavel dostał nowy tłumik ze stali nierdzewnej i z kolektorami od Zircotec z czarną powłoką ceramiczną. Z nowości warto wspomnieć również przeprojektowaną kanapę i dziesięcio-ramienne koła - naprawdę ładne.

Masa motocykla na mokro to teraz 244 kg.
Film promujące machinę z piekła rodem możecie obejrzeć TUTAJ.