Zakończyć sezon z klasą? Distinguished Gentleman’s Ride

Koniec września. Liście żółkną, poranki i wieczory są coraz chłodniejsze, w powietrzu czuć nadchodzącą jesień. Koniec sezonu coraz bliżej - jak zakończyć go z klasą? Można to zrobić np. 25 września 2016 roku we Wrocławiu i innych miastach, gdzie odbędzie się kolejna, IV edycja słynnego na całym świecie "The Distinguished Gentleman's Ride".

Lordowska jazda, Sir

The Distinguished Gentleman's Ride (DGR) to akcja znana już na całym świecie. W jednym terminie w 410 miastach(!) motocykliści ubierają się w eleganckie stroje i organizują przejazd ulicami. W Polsce impreza będzie miała miejsce w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

DGR ma dwa cele. Po pierwsze chodzi o nagłośnienie i zbiórkę środków na walkę z poważnym, męskim problemem - rakiem prostaty. Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. W 2015 roku w 37 000 uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2.3 mln$ na badania nad rakiem prostaty.

Jazdy w marynarce i koszuli? - dla takich imprez robimy wyjątek ; )

Drugi cel - przełamanie stereotypowego wizerunku motocyklisty, jako kryminalisty w skórze, lub "dawcy". Przejazd jest "dżentelmeński". Uczestnicy ubierają się elegancko - dominują marynarki, koszule i kamizelki. W tej imprezie liczy się styl i klasyczna elegancja. Potwierdza się to również w maszynach biorących udział w wydarzeniu. DGR to uczta dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp.

Jak wziąć udział?

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy, którzy zarejestrują się na międzynarodowej stronie www.gentlemansride.com. Udział w imprezie jest bezpłatny a datki na szczytny cel dobrowolne. Jedynym warunkiem jest wspomniana rejestracja na stronie, po której każdy uczestnik otrzyma potrzebne informacje.

Impreza odbywa się pod skrzydłami Triumpha. We Wrocławiu każdy uczestnik przejazdu otrzyma zaproszenie na jazdę testową dowolnie wybranym motocyklem tej marki. Na Gentleman'ów i Gentleman'ki czekaja również inne niespodzianki i nagrody.