Volkswagen szykuje się na sprzedaż Ducati?

Volkswagen znalazł się w finansowych tarapatach. Czy w przetrwaniu ciężkiego okresu dla firmy może pomóc sprzedaż Ducati, które od 2012 roku znalazło się pod marką Audi i tym samym włączone zostało do koncernu Volskwagena?

Wtajemniczone źródła donoszą, że motoryzacyjny gigant - Volkswagen - coraz poważniej myśli o sprzedaży części swojej firmy. cała sprawa ma oczywiście związek z ujawnionymi kilka tygodni temu manipulacjami w czasie pomiarów emisji spalin. Przygotowując się na burzę pozwów Volkswagen zaciągnął olbrzymią pożyczkę na kwotę 86 mld (86 000 000 000) zł! Pieniądza zostaną przeznaczone na wypłatę odszkodowań.

Zaciągnięta pożyczka poważnie wpłynęła na finanse Volkswagena, z tego względu koncern prawdopodobnie zdecyduje się na sprzedaż części swojej firmy. Kto pójdzie pod młotek? 

W pierwszej kolejności mówi się o sprzedaży części firmy odpowiedzialnej za ciężarówki MAN. Mało prawdopodobna jest sprzedaż marek Audi i/lub Porsche. Niewykluczona jest sprzedaż prsetiżowych marek aut luksusowych: Lamborghini i Bentley, oraz motocykli Ducati. Ducati zostało zakupione przez Niemców w 2012 roku za kwotę 4.2 mld złotych. Od tamtego czasu firma poprawiła swoją kondycję finansową i obecnie warta jest nie więcej niż 6 mld zł. Ducati może zostać zachowane przez Volkswagena, ze względu na niezbyt dużą w zalewie wydatków wartość takiej dezinwestycji.

Póki co pozostaje czekać na oficjalne informacje kierownictwa Volkswagena, które czeka podjęcie ciężkiej decyzji.