7 video Motobandy, które przebiły 100 000 wyświetleń w 2019 roku

W minionym roku siedem nowych video osiągnęło próg 100 000 wyświetleń. To symboliczna, ale znacząca liczba, która jest dla nas dowodem, że chętnie spędzacie czas przy naszych video. Zestawienie obfituje w zacne maszyny więc od razu przejdźmy do rzeczy. Uderzamy z grubej rury!


7. Suzuki GSX 1300R Hayabusa (107 402 wyświetleń)

Na początek lecą dwie legendy. Suzuki Hayabusa czyli najszybszy motocykl na świecie. Ten właśnie model jako pierwszy fabrycznie produkowany, seryjny motocykl przekroczył barierę 300 km/h. W uproszczeniu to właśnie za sprawą Hayabusy współczesne motocykle mają zablokowaną prędkość maksymalną na poziomie 299 km/h. Nie mogło zabraknąć tej legendy.


Dane techniczne oraz opinie użytkowników oczywiście w katalogu motocykli - Suzuki Hayabusa I generacji

Model I generacji produkowany był w latach 1999-2007, a w zeszłym roku ostatecznie pożegnano ostatnią zjeżdżającą z taśmy Hayabusę. Poza sławą najszybszego motocykla na świecie posiada również oryginalną sylwetkę i stylistykę, której nie da się pomylić z żadnym innym motocyklem. Umiarkowanie sprzyjające warunki podczas nagrań nie pozwoliły niestety "sokołowi" w pełni rozwinąć skrzydeł. Może kiedyś to nadrobimy, bo Hayabusa to w końcu maszyna kultowa.

6. Honda CBR 1100 XX Super Blackbird (107 473  wyświetleń)

Hayabusę prześcignęła na ułamki jej konkurentka - Honda CBR 1100XX Super Blackbird. Przez krótki okres lat '90 tytuł najszybszego motocykla należał właśnie do czarnego kosa. I choć została zdetronizowana przez Hayę, to każdy właściciel CBR 1100 kocha swój motocykl nad życie.


Pełen materiał, opinie oraz dane techniczne znajdziecie w katalogu motocykli pod tym linkiem - Honda CBR 1100XX Super Blackbird

Po przejażdżce tym motocyklem łatwo zrozumieć skąd to przywiązanie wśród posiadaczy Hondy. Video z Blackbirdem to również pożywka dla miłośników języka angielskiego, którzy prawdopodobnie przez najbliższe 20 lat będą wypominać wymowę nazwy motocykla. Ale umówmy się, ze jesteśmy w Polsce, video jest po polsku, a cała reszta to wypadek przy pracy!

5. Honda CBR 600RR PC37 (112 865 wyświetleń)

O, a o tym motocyklu zdążyliśmy już zapomnieć. Nawet więcej - chcieliśmy zapomnieć... Honda CBR 600RR pierwszej generacji to przygoda jeszcze z roku 2018, ale video trafiło na kanał w roku 2019. Jazda tym motocyklem dawała przyjemności porównywalną ze skokiem z rampy na rowerze wyposażonym w "Shimanohy". Niestety...


Więcej na temat motocykla znajdziecie tutaj - Honda CBR 600RR PC37

Jednak z jakiegoś zaskakującego powodu bezpardonowe rozliczenie się z legendą sportowej 600'tki od Hondy nie przełożyło się na wzrost niechęci wśród fanów Hondy. Co klasa to klasa.
Z fanami marek na literę "K" nie ma już tak lekko ;)

4. Motorowery dla Nastolatka! 50 cm³ (114 580 wyświetleń)

W roku 2019 przygotowaliśmy kilka rankingów na temat wyboru motocykla dla siebie. Niespodziewanie to zestawienie motorowerów udowodniło moc młodego pokolenia. Przyznamy szczerze - 50 cm³ nigdy nie znajdowało się w zasięgu naszych zainteresowań. Jednak przystępne cenowo propozycje zyskały ogromne zainteresowanie. Pod filmem pojawiło się najwięcej komentarzy w historii Motobandy!


Pełen ranking dostępny jest pod tym linkiem - Motorowery dla Nastolatka, kategoria AM

1076 komentarzy - ta liczba zrobiła na nas wrażenie. Czy to oznacza, że w sezonie 2020 sięgniemy po propozycje z listy pokroju Yamaha TZR, Aprilia RS 50, Derbi czy Rieju? Całkiem możliwe. Na efekty czekajcie w roku 2020!

3. Suzuki GSX-R 600 K8, K9 (118 058 wyświetleń)

Suzuki zdominowało stawkę. Trzy pierwsze miejsca należą do motocykli tej marki. Suzuki GSX-R 600 to kolejne video, które nagraliśmy jeszcze w 2018 roku. Pamiętamy to jak dziś - bardzo przyjemny, choć długi dzień. Czarny GSX-R, doborowe towarzystwo i udane zdjęcia. Nic dziwnego, że to jeden z popularniejszych motocykli sportowych klasy 600.

Wiadomo: dane, opinie, itp, itd. - Suzuki GSX-R 600

A motto pozostaje takie samo - 600'tka t0 600'tka. Świetna do jazdy na torze, jak i na co dzień. I to niezależnie od tego czy jesteś fanem Hondy, Kawasaki, Yamhy, czy Suzuki. Każdy lubi co innego i każdy znajdzie coś dla siebie.


Suzuki Bandit 1200(157 797 wyświetleń)

Zaskoczenie. Stary Bandzior znajduje się na liście wyjątkowo wysoko. O czym to świadczy? O sentymencie za starymi motocyklami? O modzie na klasyczne linie? O możliwościach statystycznych polskich motocyklistów? Bandit broni się formą i stylem, ale pod wieloma względami nie sprostał naszym oczekiwaniom. Szkoda...  


Więcej na temat motocykla oczywiście tutaj: Suzuki GSF 1200 Bandit

Pozwólmy legendom odejść do historii. Spotkanie z dużym Banditem było pewnym rozczarowaniem, które przygasło wraz z upływem czasu. Nie wszystko co stare jest lepsze. Ufamy, że tak samo będzie jeśli chodzi o sezon 2020 w porównaniu do minionego!

1. Suzuki B-King (164 475 wyświetleń)

Król może być tylko jeden. Oto premiera z roku 2019, która zdobyła najwięcej wyświetleń. Suzuki B-King, czyli stara szkoła hyper nakedów. Silnik od Hayabusy i faktycznie zero owiewek. Choć pomysł na zrobienie materiału o tym motocyklu krążył po naszych głowach od dłuższego czasu to bezpośrednim pretekstem była wizyta jednego z nich w Apex Clan.


Więcej o motocyklu tutaj - Suzuki B-King

Motocykl otrzymał customową pomarańczowo-biało-czarną okleinę i nowe oblicze. I stał się bohaterem jednego z najpopularniejszych video na Motobandzie. Co tu dużo ukrywać - zasługuje na to. B-King jest dla współczesnych hyper nakedów jak mocny lewy sierpowy wymierzony przez pięćdziesięciolatka. Zawodnik niby już nie tak szybki i precyzyjny w ruchach, ale lepiej na niego uważać bo jeszcze pamięta jak nokautować.

A jakie video, które zrealizowaliśmy w roku 2019 najbardziej zapadło Wam w pamięć? Piszcie w komentarzach i do zobaczenia wkrótce!