Triumph Tiger 900 GT Pro

Modele GT i GT Pro to wersje szosowe przeznaczone do dalekiej turystyki i codziennej jazdy.

Różnią się od siebie m.in. zawieszeniem (elektrycznie sterowane tylne zawieszenie), grzanymi manetkami, podgrzewanym siedzeniem czy bardziej zaawansowanym komputerem z łącznością ze smartfonem dla wersji GT PRO.

900 i trzy cylindry

Brytyjczyków Niezależnie od wersji - silnik jest taki sam. Jest to powiększona do 888 cm3 trzycylindrowa jednostka. Z własnego doświadczenia wiemy, że to silnik, który uwielbia wkręcać się na obroty i zapewnia przyjemną dynamikę. Moc pozostała na tym samym poziomie i wynosi 95 KM. Triumph postawił na moment obrotowy (który wzrósł o 8 Nm) a także jego dostępność w szerszym zakresie obrotów. Ta szczególnie w średnim zakresie wzrosła o 9%. Dzięki temu wrażenie elastyczności silnika będzie jeszcze przyjemniejsze. Mimo większej pojemności, nowa jednostka jest lżejsza o 2.5kg. Nowa (i lżejsza) jest także rama - nadal robiona ze stalowych rur, jednak teraz tylny stelaż jest dokręcany.

Hamulce od brembo

Tutaj Triumph nie uznaje kompromisów - w każdej wersji znajdziemy czterotłoczkowe, radialne zaciski Brembo Stylema wraz z tarczami o śr. 320 mm (przód). Taki zestaw + odpowiednia elektronika zapewnia przewidywalną, pewną i konkretną siłę hamowania w każdych warunkach. Wersje GT są wyposażone w ABS działający podczas hamowania w zakrętach.

Zawieszenie

Marzocchi (wersja podstawowa i GT). Najbardziej wypasiona wersja drogowa - GT Pro posiada zawieszenie regulowane elektronicznie.

Elektronika

Zaawansowana elektronika stała się standardem wśród motocykli adventure - Tiger 900 został wyposażony kontrolę trakcji, której mózgiem jest sześcioosiowa jednostka IMU dostarczona przez Continetala. Możesz wybrać jeden z sześciu zaprogramowanych trybów (w przypadku Rally Pro): Rain, Road, Sport, Off-road, Off-road Pro oraz ustawienie własne kierowcy lub zupełnie wyłączyć kontrolę trakcji z poziomu kokpitu. Najlepiej wyposażone wersje posiadają kolorowe wyświetlacze TFT o przekątnej 7, z którymi możemy sparować nasze smartphony oraz gopro. Dzięki temu, możemy na kokpit wrzucić np. informację z naszej mapy.