Tak wygląda najmocniejszy spośród Monsterów! Zobacz nowego 1200R!


Zgodnie z zapowiedzią Ducati zaprezentowało na targach w Frankfurcie nad Menem swojego nowego Monstera 1200R. Moc zbliżająca się do osiągów power nakedów, nowe rozwiązania i zniewalający (jak zawsze) wygląd - oto Ducati Monster 1200R.

Nowy Monster w pełni zasługuje na swoją nazwę: motocykl jest mocniejszy od 1200S o 15 KM i osiąga 160 KM rzy 9259 rpm. Model ten pod względem mocy zbliża się do osiągów Ducati Diavela. Silnik wyposażono w nowe tłoki, eliptyczne przepustnice, zamontowano nowe tłumiki i zwiększono stopień sprężania.

Monster 1200R - wypełnia lukę po Streetfighterze 1100, stwarza konkurencję Diavelowi?

Nowe hamulce (tarcze 330 mm z przodu, czterotłoczkowe zaciski Brembo, oraz pojedyncza tarcza 245 mm z tyłu, dwutłoczkowy zacisk Bosch), nowe zawieszenie od Ohlinsa, nowa stalowa krata ramy pomocniczej, nowa oraz zmieniona konstrukcja zadupka.

Monster 1200R to w zasadzie ewolucja, wyższy poziom Monstera 1200S. Niektórymi detalami nawiązuje do super-sporta od Ducati - Panigale, co widać po kołach i oponach. Ducati nie daje nam jednak rozebranej wersji Panigale 1199. Nowy model Monstera ma wypełnić lukę po Streetfighterze 1100 - potężnym nakedzie, który poniósł na rynku spektakularną klapę i był katastrofą dla firmy. Nauczeni doświadczeniem projektanci i inżynierowie Ducati powściągnęli zapędy na tworzenie nowego nagiego Panigale, zamiast tego wypuścili sprawdzoną konstrukcję, gotową do rywalizacji w coraz liczniejszym gronie potężnych nakedów.