Startuje produkcja motocykli Ducati do MotoE

Nieco ponad rok temu Michele Pirro po raz pierwszy testował prototyp "V21l" na torze Misano World Circuit, a już wkrótce elektryczne motocykle będą bohaterami sezonu 2023 Mistrzostw Świata FIM Enel MotoE. 


Produkcja rozpoczęła się w grudniu, a 23 sztuki będą gotowe do połowy lutego. Oprócz 18 motocykli, które będą rywalizować w wyścigach, organizacji zostanie udostępnionych pięć egzemplarzy zapasowych. Każdy motocykl montowany jest przez doświadczonych techników Działu Wyścigowego Ducati MotoE z dbałością o szczegóły i niezwykłą precyzją, które typowe są dla kunsztu stosowanego przy budowie motocykla MotoGP.


Rozpoczęcie produkcji prototypów „V21L” oznacza początek nowego i ważnego rozdziału w historii Ducati. Dla firmy z Borgo Panigale projekt ten narodził się w celu rozwijania umiejętności na przyszłość, zachowując podejście, które zawsze napędzało DNA Ducati. Rozwiązania technologiczne opracowywane w świecie wyścigów przenikają następnie do modeli produkcyjnych, dostępnych dla entuzjastów na całym świecie. Aby to osiągnąć, Ducati stworzyło najbardziej zaawansowany technologicznie i wyrafinowany motocykl elektryczny na świecie, będący wynikiem wspólnej pracy inżynierów Ducati i zespołu Ducati Corse. Prototyp, którym Ducati eksperymentuje w jeszcze nieodkrytym świecie elektrycznych motocykli sportowych.


Po roku prac rozwojowych i testów, w których Michele Pirro, Alex De Angelis i Chaz Davies na zmianę jeździli prototypem „V21L”, projekt Ducati MotoE wkrótce rozpocznie rywalizacje na torach wyścigowych. Pierwszy test z zawodnikami i zespołami rywalizującymi w Mistrzostwach Świata 2023 zaplanowano na 6, 7 i 8 marca w Jerez, a następnie na 3, 4 i 5 kwietnia w Barcelonie.


Debiut wyścigowy odbędzie się podczas Grand Prix Francji w sobotę 13 maja. Kalendarz Mistrzostw Świata MotoE 2023 obejmuje osiem Grand Prix z dwoma wyścigami w każdy weekend.

Informacja prasowa