Samobalansujący się motocykl Hondy

HONDA wykorzystała  Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, aby przedstawić koncept samobalansującego motocykla o nazwie Honda Riding Assist bazującego na NC750X.

Robot w motocyklu?

Robot, bo inaczej nie da się nazwać nowego motocykla został zbudowany dzięki "know-how" laboratorium robotyki Hondy. Dokładnie to samo laboratorium opracowało jednego z najbardziej zaawansowanych robotów - ASIMO. Jak widać na filmie, motocykl jest w stanie utrzymać równowagę stojąc w miejscu, zarówno z jeźdźcem jak i bez niego.

Honda uprawia magię!

Riding Assist technology nie wykorzystuje ciężkich żyroskopów. Zamiast tego używa technologii UNI-CUB znanej już z wcześniej wspomnianego robota i jednokołowego pojazdu "mobilności osobistej". W przeciwieństwie do NC750X przednie zawieszenie reguluje swój kąt, tak aby wspomóc stabilizację i jest połączone bezpośrednio silnikiem. Całość porusza się tak aby utrzymać motocykl w równowadze, niepozwalając przewrócić się konstrukcji.

Jazda motocyklem jeszcze łatwiejsza!

Technologia zastosowana w tym "konceptbajku" sprawia, że ​motocykliści nie będą musieli pracować ciałem, by utrzymać środek ciężkości w idealnym punkcie. Nawet poruszając się  przy bardzo niskich prędkościach, motocykl jest idealnie wyważony, co zmniejsza ryzyko zaliczenia przysłowiowej parkingówki. Co ciekawe, Honda na swoim pokazowym wideo przedstawia model Honda Riding Assist, który śledzi jednego z inżynierów poruszając się tak, aby wyjechać na zewnątrz budynku bez nadzoru człowieka. Wszystko to dzieje się oczywiście z prędkością spacerową - mimo to i tak robi wrażenie!

Wypiłeś trochę alkoholu z kumplami?

Żaden problem, wkrótce autonomiczne motocykle będą w stanie przyjechać po Ciebie i odwieźć Cię do domu! Honda rozwija technologie, które pozwalają śledzić konkretną osobę lub zaprogramowaną trasę. Ponadto, już nie będziesz musiał martwić się o odległość jaka dzieli Twoje mieszkanie od garażu. W przyszłości technologia wykorzystana w motocyklu Honda Riding Assist sprawi, że motocykl przyjdzie do Ciebie jeśli tylko zechcesz się przewieźć i odjedzie we wskazane miejsce, kiedy wrócisz do domu... 

BUNT MASZYN - NADCHODZI :)


Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności