Rewolucja w Moto2 - koniec dla Hondy?

Honda dostarcza silniki do mistrzostwskiej klasy Moto2 od momentu jej powstania. Kontrakt skrzydlatych z Dorna wygasa z końcem sezonu 2018. Co przyniesie przyszłość?

Dorna Sports - firma, która od 1992 roku posiada wyłączność na dystrybucję praw komercyjnych motocyklowych mistrzostw świata.

Najświeższe plotki

Chociaż na razie możemy mówić o plotkach i spekulacjach, kilka doniesień prasowych wskazuje, jakoby Triumph podpisał już kontrakt  na dostawy silników konstruktorom motocykli klasy Moto2. Mowa o zaopatrzeniu do sezonu rozpoczynającego się w 2019 r.Tym bardziej interesujący wydaje się fakt, że może to być silnik trzycylindrowy 800cm³ z większą mocą maksymalną ale też o znaczący wzrost momentu obrotowego. Podobny silnik, jaki ostatnio wykorzystano w nowym Triumpie Street Triple.

Triumph działa dość ostrożnie do tematu sponsorowanych działań wyścigowych - tak więc tym bardziej byłby to ogromny krok dla brytyjskiego producenta. Pojawia się wiele spekulacji, ale formalnie umowa zostanie ogłoszona, podczas otwarcia sezonu 2017 w marcowym GP Kataru.